«Підвищення цін на газ менше, ніж могло бути», – Володимир Гройсман

Згідно нового тарифу, ціна зросла на 22,9%.

Однією з умов продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом було підвищення цін на газ для населення. Втім, це підвищення стало значно меншим за первинні вимоги.

Про це 21 жовтня в ефірі телеканалу «Україна» заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє прес-служба КМУ.

«У мене було два варіанти – аби домовитися про мінімальне зростання цін на газ і продовжити співпрацю. Або увійти в дефолт. Це банкрутство країни. Заощадження громадян знеціняться, буде галопуюча інфляція. Цього неможливо було допустити», – зазначив Володимир Гройсман.

Він додав, що уряд вважає необхідним продовження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями задля забезпечення політики виплати боргів і зниження навантаження на бюджет.

«Ми працюємо з фінансовими ринками світу, аби віддати кредити, які на нас поклали минулі уряди протягом 2005-2013 років. Зараз ми щороку платимо 5 млрд доларів в якості обслуговування (взятого тоді) боргу», – додав глава КМУ.

На сьогодні кубометр газу для населення коштує 6,96 грн/куб.м. Якщо порівняти цей тариф з новою ціною, то виходить підвищення на 22,9% – на 0,6 процентних пункти менше, ніж оголосив Гройсман.

Разом з тим Глава Уряду наголосив, що програма субсидій – адресної допомоги від держави –  розширена.

«В травні поточного року Уряд дещо посилив контроль за субсидіантами – виключно з метою викрити шахраїв. Зараз є електронний реєстр субсидій, Ми спокійно компенсуємо людям витрати», – зазначив прем’єр-міністр України.

категорії
Всі новиниЕкономіка

Публікації по темі