«Після монетизації людина матиме живі кошти і самостійно контролюватиме як якість послуг від постачальника, так і розрахунки за неї», – Геннадій Зубко

Така процедура призведе до зменшення удвічі або утричі енергоспоживання.

Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, заявив, що впроваджуючи монетизацію субсидій можна досягти двох цілей.

Про це інформує Урядовий портал.

«Перше, громадяни не повинні бути заручниками постачальників послуг. Раніше рахунки для субсидіантів формувалися поза їх очами і ніхто не міг проконтролювати справжній обсяг наданих послуг і споживання. Після монетизації людина матиме живі кошти і самостійно контролюватиме як якість послуг від постачальника, так і розрахунки за них. Друге, за рахунок віртуального проходження субсидій в українців зникає зацікавленість рухатися у напрямку енергоефективності і ми маємо зламати цей стереотип», – зазначив Геннадій Зубко.

Окрім того, він зазначив, що така процедура призведе до зменшення удвічі або утричі енергоспоживання. «Ми не можемо говорити про можливість зменшення вартості газу у 2-4 рази, як це дехто популістично заявляє. Але ми можемо говорити про можливості зменшення удвічі або утричі енергоспоживання. А це означає, що ми можемо зменшити рахунки. І для цього необхідно мати «живі кошти», – переконаний Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Урядовець підкреслив, що сьогодні українці, які отримували субсидії, знову починають вчитися платити за комунальні послуги. Вони можуть чітко заміряти, скільки вони споживають, думати про те, як зменшити споживання, проконтролювати і вирішувати, що можна для цього зробити.

Варто вказати, що в Держбюджеті на 2019 рік на субсидії закладено 55 млрд грн, з яких 12 млрд грн українці повинні отримати «живими коштами».

Нагадаємо, раніше повідомляли, що в Україні зафіксовано понад 4 мільйони сімей, які отримують субсидії.

“Минулого року це було 6,9 млн сімей, на сьогоднішній день їх понад 4 млн. Але процес призначення субсидій триває. Якщо порівнювати цифри грудня 2018 року до грудня 2017 року, вони відрізняються приблизно на один мільйон людей”, – підкреслив Андрій Рева.

Зокрема, Міністр пояснив, що цифри відрізняють тому що, що не всі звернулися за субсидіями на новий опалювальний сезон.

категорії
Економіка

Публікації по темі