План з продажу дозволів на видобуток корисних копалин виконаний на 80%

Служба виконала 80% річного плану надходжень до бюджету –169 млн грн.

Держава за І квартал 2019 року виконала план з продажу дозволів на видобуток корисних копалин на 80%.

Повідомляє Державна служба геології та надр України.

Державна служба геології та надр України виконала план з надходжень до держбюджету за продаж прав на користування надрами у 2019 році на 80%.

Загалом у 2019 році план надходжень до державного бюджету складає 200 мільйонів гривень від продажу спеціальних дозволів на користування надрами, продажу геологічної інформації та від іншої діяльності щодо видачі дозволів на користування надрами. «План на 2019 рік становить 200 млн грн. Та тільки за І квартал поточного року Служба виконала 80% річного плану надходжень до бюджету –169 млн грн», — повідомив очільник Держгеонадр Олег Кирилюк.

Водночас у відомстві зазначають, що надходження у 2019 році суттєво зменшились проти 2018 та 2017 років, коли держава отримала від оренди надр у користування понад 2 мільярди гривень. Причиною цього стало те, що у 2018 році держава скасувала плату за продовження строку дії дозволів на користування нафтогазовими родовищами.

Раніше повідомлялось, що у системі Prozorro пройшли перші торги з продажу ліцензій на користування газовими та нафтовими родовищами. Зазначається, що сам аукціон з продажу прав на користування родовищами відбувся на початку березня 2019 року, і сума продажу деяких ділянок на аукціоні втричі перевищила номінальну вартість дозволу.

категорії
Економіка

Публікації по темі