Податки на продаж фізособами нерухомості та авто можуть зрости

Новий уряд почне проводити податкову реформу навесні 2020 року.

В Україні можуть змінити правила оподаткування продажу фізособами нерухомості та автомобілів.

Пропозиції щодо підвищення податків Голова податкового комітету Ради подав у відповідному законопроектіпередає Ліга.Закон.

  • На сьогодні, якщо громадянин продає один житловий будинок або квартиру на рік, яка у його власності понад три роки, то з отриманого доходу податків він не платить.
  • Якщо ж хоча б одна з цих умови не виконується, то доводиться з отриманого доходу платити ПДФО за ставкою 5% та військовий збір — 1,5%.

Дохід, отриманий від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ПКУ, або від продажу другого та наступних об’єктів нерухомості, не зазначених в п. 172.1 ПКУ, підлягає оподаткуванню за ставкою 18%.

У такому самому порядку хочуть оподатковувати дохід від продажу (обміну) об’єкта незавершеного будівництва.

Тобто, два будинки на рік, які у власності більше трьох років, можна буде продати без сплати податків. Аналогічне правило діятиме і щодо продажу однієї або двох квартир, навіть якщо вони будуть у власності понад 3 роки.

Не доведеться платити податків і тоді, коли фізособа продаватиме лише одну квартиру, навіть якщо вона буде у власності менше трьох років.

Дохід, отриманий від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою 18%.

Тобто тепер друге авто можна продати із сплатою ПДФО за ставкою 5%, а ось третє та наступне — за ставкою 18%. Ну і, звісно, із доходів від другого та третього продажу авто потрібно платити 1,5% військового збору.

Нагадаємо, що досі друге та наступне авто можна було продати зі сплатою 5% ПДФО.

Новий уряд почне проводити податкову реформу навесні 2020 року. А оновлена податкова система набуде чинності вже з 1 січня 2021 року.

Голова ДПС Сергій Верланов заявив, що ставки податку на доходи фізичних осіб потрібно зменшувати і залишати більше грошей громадянам.

У Зеленського розповіли, як проводитиметься податкова амністія. У ході податкової амністії загальна ставка складе 5%, знижена — 2,5%. З негрошових активів буде стягуватися підвищена ставка.

категорії
Економіка

Публікації по темі