Податок на доходи від депозитів цього року не скасують – Рожкова

Цього року НБУ не має наміру ініціювати сперегляд податку на доходи за депозитами.

Цього року НБУ не має наміру ініціювати сперегляд податку на доходи за депозитами.

Про це заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

«Ці доходи закладені в держбюджеті на 2020 рік, тому зробити це сьогодні неможливо. Особливо враховуючи той факт, що навантаження на державний бюджет через необхідність знайти кошти на боротьбу з коронавірусом тільки зросло», – зазначила Рожкова.

Також, вона погодилася, що оподаткування доходів за депозитами необхідно гармонізувати з іншими, так званими, пасивними доходами, наприклад, доходами за ОВДП.

Над цим питанням НБУ має намір впродовж 2020 року працювати з Міністерством фінансів.

Нагадаємо, що з отриманих відсотків вкладники віддають державі 18% прибуткового податку і 1,5% військового збору. Тим часом, з доходів по ОВДП не потрібно платити прибутковий податок. Інвестори сплачують лише 1,5% військового збору.

«Впевнена, що ми знайдемо компромісне рішення, можливо, поступового зменшення цього податку для того, аби гармонізувати його з іншими. Але це вже буде точно не в цьому році», – запевнила заступник голови НБУ.

Нагадаємо, податок на дохід за депозитами населення існує з 2014 року.  У листопаді 2019 року у Верховній Раді депутати зареєстрували законопроект, який передбачає скасування податку на дохід за депозитами.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі