Попри багатомільйонні борги споживачів, ЛМКП “Львівтеплоенерго” готовий вчасно розпочати опалювальний сезон

Попри 86 мільйонів гривень боргу споживачів за опалення, "Львівтеплоенерго" готовий вчасно розпочати опалювальний сезон. Котельні міста готові на 99%

Опалювальний сезон у Львові розпочнеться, як тільки буде відповідна температура повітря.

«Місто готується до опалювального сезону, згідно з графіком, працює робоча група. Ми плануємо підготувати загалом 153 котельні, 169 центральних теплових пунктів. Було здійснене гідравлічне випробування, перевірили приблизно 167 км теплових мереж. Всі дефекти, які були виявлені в процесі гідравлічних випробувань, усунуті. Станом на, 27 вересня, котельні та центральні теплові пункти готові на 99%. Опалювальний сезон розпочнеться тоді, коли буде відповідна температура зовнішнього середовища – коли протягом трьох дів середньодобова температура буде нижчою за 8 градусів», – пояснив Олександр Одинець, начальник управління інженерного господарства Львівської міської ради.

Варто зазначити, що 20 вересня через борги ЛМКП «Львівтеплоенерго» (9,74 млн грн) та інших структур перед ПрАТ «Львівобленерго» останні розпочали відключення котелень міста від електропостачання. Зараз проблема вирішена.

«Борг нашого підприємства перед ПрАТ «Львівобленерго» погашено повністю, – коментує прес-служба ЛМКП «Львівтеплоенерго», – Проте борг наших користувачів складає 86 мільйонів гривень. З них заборгованість бюджету – 2,7 мільйонів гривень, населення – 78,4 мільйони гривень, інших користувачів – 5 мільйонів гривень».

Також зазначимо, що в новому опалювальному сезоні місто надалі використовуватиме традиційні джерела енергії. Перспективи перейти на альтернативу газу розглядаються в майбутньому.

«Щоб відмовитися від газу, потрібно провести певні розрахунки, щоб знати на користь чого відмовлятися. Якщо говорити про комунальну сферу, то Львів зараз працює в  напрямку заміни газу альтернативним видом палива – відходами деревообробної промисловості на теплоцентралі «Кінескоп». Цей проект здійснюється за кошти ЄБРР.

Наступого року ми розпочнемо вже безпосередні роботи. Цього року вже був проведений тендер, але, на жаль, невдало, бо не вдалося визначити переможця. Тож наступного року тендер буде проведено повторно, обрано переможця і наша теплоцентраль «Кінескоп», яка знаходиться в розпорядженні «Львівтеплоенерго», буде переведена на альтернативний вид палива – щіпу», – розповів Олександр Одинець.

Зазначимо, що в деяких містах області, до прикладу в Золочеві, підприємства, які здійснюють центральне теплопостачання відмовилися від газу ще декілька років тому. Зараз там здійснюється  опалення дровами деяких об’єктів. Львів теж планує перейти на альтернативу газу в майбутньому.

 

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі