«Повністю від газу відмовлятися не можна», – Ігор Шелепило

На Осінньому Будівельному Форумі декотрі представляли твердопаливні котли

Як мінімум 80% українців обирають твердопаливні котли українських виробників. На цьогорічному Осінньому Будівельному Форумі декотрі з них представляли свою продукцію.

«Особливістю мої розробки є те, що такий котел є багаторежимним і дозволяє спалювати як підсушені матеріали, так і паливо високої вологості. Терміни експлуатації – 20 років. Також котел не потребує очистки, і його можна використовувати, як на промислових об’єктах, так і в побутовому режимі, – розповів про роботу свого котла Осип Пуш, директор ПП «Пані Галіція», розробник нетрадиційного обладнання. – Твердопаливні котли є альтернативою газу, для того, щоб Україна могла зійти з газової голки нашого нехорошого сусіда. Потрібно припинити смітити теплом, а всі об’єкти мають бути енергоощадними».

Натомість Ігор Шелепило, директор ТзОВ «Металіст», яке теж займаються розробкою твердопаливних котлів, вважає, що це – не вигідний варіант для використання на побутовому рівні.

«Повністю від газу відмовлятися не можна, бо це – найчистіше паливо. На побутовому рівні, треба краще утеплити будинок, ніж використовувати твердопаливний котел і палити газом за ті ж самі гроші, – вважає Ігор Шелепило, директор ТзОВ «Металіст». – Твердопаливний котел – бомба сповільненої дії. Він потребує догляду і часу, якщо система опалення погано організована, то людині доведеться прокидатися вночі для того, аби підкидати дрова, або сплатити значно більші кошти, щоб палити в автоматичному режимі. Газ дорожчає і дрова теж одразу ж дорожчають, як і інше альтернативне паливо. І якщо порахувати всі ті витрати, час і кошти, виходить на одне. Тому, якщо будинок має площу до 150 кв.м., то я не рекомендую ставити твердопаливний котел, хоч я є його виробником».

категорії
Всі новиниЕкономіка

Публікації по темі