Прикордоннику за 2 тисячі хабара на контрабанді цигарок дали 4 місяці арешту

Прикордоннику за 2 тисячі хабара на контрабанді цигарок дали 4 місяці арешту

Герцаївський районний суд Чернівецької області затвердив угоду про визнання винуватості у справі про одержання неправомірної вигоди.

Про це повідомляє  «Судовий репортер»  з посиланням на вирок від 15 квітня.

Обвинувачений працював водієм групи інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби «Герца». У вересні 2020-го він повідомив одному чоловікові, що може сприяти у переміщенні 40 ящиків тютюнових виробів з України до Румунії поза пунктами пропуску. Ціна складатиме 50 євро за ящик. Тобто в сумі 2 тисячі євро.

20 вересня переміщено 10 ящиків, а 3 жовтня інші 20.  Працівник прикордонної служби передавав інформацію про розстановку, часові проміжки перебування та відсутності прикордонних нарядів. Це робилося, щоб провезти цигарки без прикордонного та митного контролю.

Дії прикордонника кваліфікуються за ч. 1 ст.368 ККУ – як прохання надати та одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища.

До суду надійшла угода про визнання винуватості. Чоловік каявся і сприяв у розкриття злочину, був учасником бойових дій, має позитивні характеристики. В угоді написано, що злочин не набув значного суспільного резонансу, а суспільний інтерес виражається в зменшенні рівня злочинності, запобіганні, виявленні та припиненні злочину та швидкому розслідуванні і судовому розгляді.

Суд призначив узгоджене сторонами покарання – 4 місяці арешту із забороною обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування на 3 роки.

Обвинуваченому роз’яснили, що в разі невиконання угоди про визнання винуватості прокурор має право звернутися до суду про скасування вироку і справу розглядатимуть заново.

категорії
Економіка

Публікації по темі