Про “епоху слабкого долара” говорити зарано – Данилишин

Тож економіка США вже кілька років зростає високими темпами.

На фоні укріплення курсу гривні почали говорити про політику «слабкого долара», яку проповідує президент США, однак передумов для цього немає.

Про це повідомив економіст Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook, передає finance.ua.

“Однак, я б не поспішав говорити про політику «слабкого долара» як про щось реально очікуване у доступному для огляду майбутньому. Навіть незважаючи на те, що Трамп зробив заяву про її бажаність”, – заявив Данилишин.

Він наголосив, що світова валютна система – складний механізм з безліччю зворотних зв’язків, а заяви президента США не особливо на нього впливають. Це підтвердження незалежності грошово – кредитної політики.

“Різниця процентних ставок чітко свідчить про те, що немає передумов для ослаблення долара: 2-2,25% ставка ФРС і нульова процентна ставка ЄЦБ, та ще й з очікуванням її можливого зниження до «мінус 0,5%» у вересні,” – повідомляє економіст.

Крім того, за останні 3 роки прямі і портфельні інвестиції в США від нерезидентів зберігаються на стабільному рівні, в той час як в єврозону вони істотно скоротилися.

Тож економіка США вже кілька років зростає високими темпами: у першому кварталі цього року – 3,2%, у другому кварталі – 2,1%. Тому поки передчасно обговорювати «епоху слабкого долара».

категорії
Економіка

Публікації по темі