Проаналізовано ринок HPL-панелей в Україні

Досліджено динаміку загальної площі обёєктів нерухомості в Україні за 2017-18 роки.

HPL-панелі – це порівняно новий матеріал для зовнішніх і внутрішніх опоряджувальних робіт, але, завдяки своїм чудовим споживчими властивостями, він уже завоював популярність у будівельників усього світу.

Про це повідомляє Pro-Consulting.

Пресована під високим тиском целюлоза, захищена з обох сторін акриловим ламінатом, має високу міцність, стійкість до несприятливих погодних умов, не поводить електрику, практично не горить, не вбирає бруд і фарбу. При цьому, широкий спектр декоративних шарів HPL-панелей дозволяє реалізувати з їх допомогою будь-яке дизайнерське рішення..

Використовуються HPL-панелі і в Україні, особливо при будівництві житлових комплексів преміум-класу, обробці офісних будівель і торгових центрів. Аналіз ринку HPL-панелей в Україні, проведений консалтинговою компанією Pro-Consulting, показує, що зростання попиту на цей матеріал в нашій країні обумовлений збільшенням обсягів будівельних робіт. Так, в 2018 році загальна площа нових будівельних об’єктів, які передбачається закінчити протягом 3-5 років, збільшилася на 13,2% в порівнянні з 2017 роком.

Міцні, гладкі і красиві НРL-панелі можна використовувати не тільки при фасадних роботах, їх застосовують і при внутрішній обробці таких об’єктів, як клініки, АЗС, офіси, установи сфери послуг та інші. З НРL-панелей виходить високоякісна меблі для кухонь, виробничих приміщень, громадських закладів. Однак, більш широке використання НРL-панелей в Україні стримується післякризовий станом економіки і невисокою купівельною спроможністю населення. До того ж, практично весь ринок НРL-панелей в Україні заповнений імпортною продукцією, оскільки вітчизняне виробництво цього товару на регулярній основі відсутній. Тому на вартість НРL-панелей в Україні впливають як зміни курсу національної валюти, так і інфляційні процеси.

 

Проте, результати маркетингового дослідження свідчать, що обсяг ринку НРL-панелей в Україні має тенденцію до зростання в натуральному і грошовому вираженнях. Лідером по споживанню НРL-панелей є Київ, активно використовуються такі фасади і в великих промислових центрах країни, таких як Дніпро, Харків, Запоріжжя.
Перший квартал 2019 року відзначився падінням середніх цін на НРL-панелі, яке пов’язане з приходом на наш ринок китайських виробників, це стало ще однією причиною пожвавлення імпорту.
За підсумками проведеного аналізу ринку НРL-панелей в Україні були виявлені фактори, що перешкоджають організації власного виробництва даного матеріалу. Основні з них пов’язані зі складністю конкурування за ціною і якістю з іноземними виробниками. Існує і ряд політичних, економічних, соціально-культурних і технологічних чинників, які істотно впливають на ринок, про що свідчать результати PEST-аналізу. У той же час, SWOT-аналіз дозволяє констатувати наявність сприятливої ​​ситуації для виходу нових учасників на ринок НРL-панелей, що склалася завдяки зростаючому попиту і широким можливостям застосування цього матеріалу в нашій країні.

категорії
Економіка

Публікації по темі