Проблеми з “брудною” нафтою: Білорусь призупинила транзит в Україну

Фахівці концерну і його організацій працюють в Москві спільно з російською стороною.

Транзитні прокачування російської нафти з Білорусі в напрямку України припинені через відсутність в Україні вільних резервуарів для відкачування “брудної” нафти.

Про це повідомив концерн “Білнафтохім”.

“Транзитні прокачування в напрямку України нестабільні і в даний час припинені через відсутність вільних резервуарів на українській території для відкачування” брудної “нафти, що знаходиться в трубопроводі. Згідно з новим графіком прокачування, її відновлення заплановано в ніч з 19 на 20 травня”, – відзначили у концерні.

“Білнафтохім” також повідомив, що транзит нафти у бік Польщі не здійснюється.

Віце-прем’єр Білорусі Ігор Ляшенко повідомив, що транзит нафти з РФ до Польщі по одній нитці “Дружби” може відновитися протягом 7 днів.

“Ми почули вчора від своїх колег, керівника “Транснафти”, що реалізовується обсяг технічних і договірних заходів зі споживачами країн Західної Європи, по завіреннях російської сторони, дозволить, щоб в 7-денний термін одна нитка нафтопроводу на Адамове заробила”, – сказав Ляшенко , слова якого наводить агентство БелТА.

У прес-службі концерну також розповіли, що фахівці “Білнафтохіму” розробляють з російською стороною новий графік заміни нафти на чисту для подальшого транзиту за європейськими напрямками.

“В даний час фахівці концерну і його організацій працюють в Москві спільно з російською стороною, перш за все над технічними питаннями відновлення роботи нафтопроводу “Дружба”. Розробляється новий виробничий графік заміни ресурсами ПАТ “Транснефть” наявної в трубопроводі нафти з підвищеною хлорорганікою на чисту для подальшого транзиту за всіма європейськими напрямками “Дружби”, а також в напрямку ВАТ “Нафтан”, – йдеться у повідомленні.

У концерні повідомили, що Мозирський НПЗ працює на нормальному завантаженні, незважаючи на триваючий ремонт обладнання.

ВАТ “Нафтан” як і раніше працює на зниженій завантаженні через недостатній обсяг чистої нафти, що надходить по нафтопроводу Сургут – Полоцьк, додали у концерні.

“Трубопровід Унеча – Полоцьк, по якому на “Нафтан” раніше поставлялася нафту, заповнений нафтою, забрудненої хлоридами, і простоює”, – підкреслили у концерні.

категорії
Економіка

Публікації по темі