«Продовження співпраці з МВФ дозволить уряду отримувати фінансування на привабливих умовах», – Оксана Маркарова

Остаточне узгодження від Ради директорів МВФ очікується після прийняття Верховною Радою бюджету-2019.

Нова 14-місячна програма stand by на $ 3,9 млрд, щодо якої Україна домовилася з МВФ, закладає основу для співпраці терміном, що виходить за межі президентських і парламентських виборів 2019 року, і допоможе Україні в подальшому втілювати свою фіскальну і монетарну політику.

Так Оксана Маркарова, в.о. міністра фінансів, увечері 19 жовтня прокоментувала повідомлення МВФ про staff level agreement на сторінці у Facebook.

«Хороша новина для нас – це визнання нашого прогресу в макроекономічній стабілізації та реформах, це можливість забезпечити стабільність на політично бурхливий 2019, і підтвердження віри наших партнерів в Україні», – йдеться в повідомленні.

На її думку, угода stand-by буде достатньою опорою для України, поки країна продовжує структурні реформи. Глава Мінфіну нагадала, що економіка зростає вже протягом десяти кварталів поспіль, інфляція і дефіцит бюджету – під контролем, а інші макроекономічні показники теж демонструють позитивну динаміку.

«Продовження співпраці з МВФ дозволить нашому уряду отримувати фінансування на дуже привабливих умовах і нарощувати валютні резерви, які зараз становлять $ 18 млрд», – наголосила в. о. міністра фінансів.

Вона підтвердила, що остаточне узгодження від Ради директорів МВФ очікується після прийняття Верховною Радою збалансованого і реалістичного бюджету-2019 у другому читанні. “Маркерами для МВФ є наша готовність бути фіскально відповідальними і тримати дефіцит бюджету в рамках і під контролем”, – заявила глава Мінфіну.

Додала, що збіг таких пріоритетів підтвердила підтримка напередодні парламентом у першому читанні реалістичного бюджету на 2019 рік і законопроектів про перехід на середньострокове бюджетування в Україні.

категорії
Економіка

Публікації по темі