Проект змін до закону про оренду землі спровокує корупцію, – експерти

Ініціаторами змін до закону стали четверо парламентарів з депутатської групи «За Майбутнє» та одна із фракції «Слуга народу».

Законопроект №2773, який вносить зміни до закону про оренду з метою, як зазначено у назві, «забезпечити соціально-економічного розвитку сільських територій» – сприятливий корупції.

До такого висновку дійшли експерти з «Інституту законодавчих ідей» після аналізу цього законопроекту.

Ініціаторами змін до закону стали четверо парламентарів з депутатської групи «За Майбутнє» та одна із фракції «Слуга народу».

У тексті проекту йдеться, що орендар повинен укласти угоду з місцевим самоврядування про соціально-економічне та культурне партнерство при передачі в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного виробництва разом з договором оренди землі.

Також зазначається, що орендар повинен інвестувати у розвиток відповідної територіальної громади. Умови здійснення таких інвестицій встановлюються в угоді між орендарем та органом місцевого самоврядування.

Експерти «Інституту законодавчих ідей» стверджують, що відсутність чіткий розмір інвестицій або розрахунків дає можливість місцевій владі самій встановлювати суму, що надає їй надмірні повноваження.

«Законодавством не встановлюються ні чіткі суми інвестицій, ні показники, процедури чи алгоритми на підставі яких можуть бути розраховані такі інвестиції. Фактично органи місцевого самоврядування встановлюють розмір таких сум на власний розсуд та отримують надмірно широкі дискреційні повноваження. Вказані новели утворюють корупційні ризики», – заявляють експерти.

Що відомо про авторів законопроекту?

  • Герега Олександр Володимирович – член депутатської групи «За майбутнє». Засновник і співголова політичної партії «За Конкретні Справи», співвласник мережі гіпермаркетів ТОВ «Епіцентр К» та «Нова Лінія».
  • Мінько Сергій Анатолійович – член депутатської групи «За майбутнє». У 2010 році обраний депутатом Мелітопольської міської ради від «Партії регіонів». Був секретарем, а згодом виконувачем обов’язків міського голови. Балатувався у 2014 році на позачергових виборах від «Блоку Петра Порошенка», але програв Євгену Балицькому.
  • Марченко Людмила Іванівна – член депутатської фракції «Слуга Народу», на момент виборів була провідним фахівцем департаменту навчання і розвитку персоналу ТОВ «Епіцентр К».
  • Вацак Геннадій Анатолійович – член депутатської групи «За майбутнє», володіє підприємством Кондитерським Домом «Вацак».
  • Яценко Антон Володимирович – член депутатської групи «За майбутнє». З 2007 році був членом БЮТ. З 2011 по 2014 — «Партії регіонів». Голосував за так званий «закон Ківалова-Колесніченка» у 2012 році, а також за диктаторські закони 16 січня 2013 року.

Читайте нас у Telegram.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі