Прокуратура не скасувала продаж 23 га землі, яка тепер належить Dragon Capital

Прокуратура не скасувала продаж 23 га землі, яка тепер належить Dragon Capital

Господарський суд Львівської області відмовив заступникові генпрокурора, керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у задоволенні позову про визнання недійсним договору купівлі-продажу 23,5 га, який Львівська міська рада уклала із ТОВ «СіТіПарк Львів».

Про це пишуть Наші Гроші.

Земельну ділянку в промисловій зоні Рясне-2 міська рада продала компанії ще наприкінці 2015 року за понад 52 млн грн. На її території планували збудувати індустріальний парк.

У суді прокуратура намагалась скасувати ухвалу міськради про продаж ділянки та визнати нечинним договір з компанією. На її думку, земельна ділянка не входить до меж Львова, а отже міськрада не мала повноважень розпоряджатися нею. Також міська рада начебто припустилась кількох помилок при підготовці проєкту (розбіжність у площі земельної ділянки в ухвалі і проєкті землеустрою та інше).

Крім того, «СіТіПарк Львів» є спільним підприємством із власниками-іноземцями, а тому згоду на продаж земельної ділянки нібито мав давати Кабінет міністрів. Продаж землі відбувся без конкурсу, грошова оцінка була проведена з порушеннями, а вартість землі – занижена. А ухвалу прийняли з порушенням регламенту.

Позиція захисту

Основні аргументи «СіТіПарк Львів» полягали в тому, що згідно з даними кадастру, ця територія належить до Львова. А це товариство засноване ще двома компаніями з місцем реєстрації в Україні. Також прокуратура не довела порушення прав держави за оскаржуваними рішеннями, а ще пропустила строки давності.

ЛМР погодилась з тим, що прокуратура пропустила строк давності, а також додала, що можливі помилки в проекті землеустрою та інших документах не завдають шкоди Кабміну. Станом на дату підписання договору конкурсна процедура не була обов’язковою.

Чому так вирішив суд

Як встановив суд, раніше ця земля належала селу Рясне, яке злилось із межами Львова. Ділянка належала колгоспу «Нове життя», який у 1993 році реорганізували у сільськогосподарську спілку «Хлібодар», яку згодом роздержавили та приватизували.

категорії
Економіка

Публікації по темі