«Промисловий безвіз» з ЄС можливий у 2020 році, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Визнання еквівалентності української системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській значно спростить експорт промислової продукції до ЄС.

«Промисловий безвіз» з Євросоюзом, тобто підписання Угоди АСАА (Угоди про відповідність і прийнятність промислової продукції), можливий у 2020 році.

Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає Урядовий портал.

«Сподіваюся, що зареєстрований позавчора євроінтеграційний законопроект про ринковий нагляд народні депутати ухвалять у квітні одразу після законопроекту про середню освіту. Відповідно після цього ЄС має ухвалити рішення про оціночну місію, що зробить можливим уже в 2020 році вийти на підписання Угоди АСАА», – сказала Віце-прем’єр-міністр.

Водночас вона висловила жаль, що 3 тижні тому Верховна Рада провалила голосування законопроекту №6235, що стосувався адаптації національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності законодавству Європейського Союзу.

Віце-прем’єр-міністр сподівається, що за активної залученості Міністерства економічного розвитку і торгівлі підготовка до укладення Угоди пришвидшиться. Вона також зазначила, що Україна вже досягла технічної сумісності з ЄС у трьох пріоритетних промислових секторах економіки. На черзі – робота над досягненням такої сумісності і в інших секторах.

Визнання еквівалентності української системи технічного регулювання та оцінки відповідності європейській значно спростить експорт промислової продукції до ЄС, зокрема, виробники зможуть отримувати необхідні сертифікати в Україні.

Довідково. 

Угода про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА) – інструмент усунення технічних бар’єрів у
торгівлі між Україною та ЄС. Укладення АСАА передбачене статтею 57 Угоди про асоціацію. Угода АСАА передбачатиме, що торгівля товарами між Україною та ЄС в охоплених цією Угодою секторах буде здійснюватися на тих самих умовах , що застосовуються в торгівлі товарами між країнами-членами ЄС.

категорії
ЕкономікаПолітика

Публікації по темі