Рада директорів МВФ розгляне нову програму для України

Національний банк неодноразово наголошував на важливості подальшої співпраці України з МВФ.

Засідання Ради директорів Міжнародного валютного фонду щодо співпраці з Україною за новою програмою stand-by призначено на 18 грудня.

Про це зазначено у календарі засідань Ради директорів Фонду на офіційному веб-сайті МВФ, повідомляє Нацбанк.

Як йдеться у повідомленні, Національний банк неодноразово наголошував на важливості подальшої співпраці України з МВФ.

“У нас є діюча програма розширеного фінансування EFF, яка закінчується у березні наступного року. 2019 рік критично важливий: вибори президентські і парламентські, плюс у нас накладається графік суттєвих платежів Уряду за зовнішнім боргом. В 2019-2020 рр. Україна має виплатити за зовнішнім держборгом близько 12 млрд доларів, включаючи процентні платежі. І без програми МВФ ми не маємо доступу до інших каналів фінансування: коштів Європейського Союзу, Світового банку. Тому пропозиція підписати нову програму з МВФ економічно обґрунтована”, – підкреслив Яків Смолій, голова НБУ.

“Стенд-бай – це більш коротка програма з меншими вимогами та меншим обсягом фінансування. Але для нас важливо, щоб вона була, бо на МВФ орієнтуються інші міжнародні організації та фінансові установи. Це позитивний сигнал для учасників ринку щодо подальшого поступу у здійсненні реформ в Україні. Плюс це важливо для розміщення суверенних боргових паперів”, – зазначив голова НБУ.

Варто вказати, що очікуваний обсяг нової програми – 3,9 млрд дол. Згідно з повідомленням, вона має стати основою для економічної політики уряду в 2019 році – передбачається, що ця політика буде зосереджена на зниженні інфляції та реформах оподаткування, фінансового і енергетичного секторів.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що технічна місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) відвідає Україну для узгодження законопроекту про податок на виведений капітал.

На думку голави комітету Верховної Ради, впроваджувати податок з 1 січня 2019 року не можна було, адже його успішному впровадженню повинна передувати підготовча робота з боку Національного банку, Державної фіскальної служби та інших органів влади.

категорії
Економіка

Публікації по темі