Рада підтримала зміни до Бюджетного кодексу

Проектом пропонується врегулювати питання, пов'язані з підготовкою бюджету на 2019 рік.

Народні депутати підтримали за основу в першому читанні законопроект №9084 “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України”.

Відповідний законопроект №9084 підтримали 244 нардепа.

В документі зазначено, що проект закону розроблено з метою врегулювання питань, пов’язаних з підготовкою проекту закону про держбюджет на 2019 рік і нормування прийнятих змін до законодавства.

Проектом, зокрема, встановлюється термін для затвердження порядку та умов надання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам – протягом 30 днів з дня набрання чинності законом про бюджет.

Зокрема, пропонується позбавити Мінфін невластивих повноважень щодо затвердження істотних умов договору енергосервісу (щодо об’єктів державної власності). Їх пропонується віднести до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

Також планується врегулювати питання зарахування з 1 січня 2019 року 5% рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення (крім рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу і газового конденсату) до бюджетів місцевого самоврядування за місцем видобутку відповідних корисних копалин.

Окрім цього зазначено, що доповнять перелік захищених видатків бюджету витратами на програму держгарантій медобслуговування населення, щоб уникнути ситуацій щодо призупинення її дії (зокрема, призупинення здійснення оплати за надання медпослуг населенню).

Зміни унормують особливості формування і виконання місцевих бюджетів в Донецькій і Луганській областях на період проведення операції Об’єднаних сил.

Законом доповнюється перелік витрат, на які за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам надаються пільги і житлові субсидії населенню. Відзначимо, що проектом доповнюється і власне перелік категорій населення, яким надаються пільги та субсидії за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, новою категорією “постраждалі учасники Революції Гідності”.

Передбачається пролонгація до 2027 року дії експерименту щодо здійснення патронату над дитиною за рахунок і в межах коштів субвенції з держбюджету на виплату соцдопомоги від держави на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соцпослуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною”.

При цьому проектом закону пропонується виключити витрати бюджету на дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї та сім’ї патронатних вихователів з переліку витрат на освіту і включити такі витрати до переліку витрат на соцзахист і соцзабезпечення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Верховна Рада почала розгляд держбюджету-2019.

категорії
Економіка

Публікації по темі