Верховна Рада під час засідання підтримала в першому читанні проект закону № 3364-1-д щодо сертифікації «Укренерго» по моделі ISO.
Про це в telegram-каналі повідомив глава парламентського енергокомітета і ініціатор законопроекту Андрій Герус.
«Цей законопроект дозволяє провести сертифікацію оператора систем передачі НЕК «Укренерго» відповідно до європейських правил, що є передумовою до інтеграції української енергосистеми в європейську ENTSO-E», – зазначив Герус.
Також документ вносить зміни ч. 3 ст. 32 закону про ринок електроенергії, згідно з якими ОСП зможе бути не тільки власник системи передачі, а й суб’єкт господарювання державної форми власності, якому передано права на її управління.
Згідно з пояснювальною запискою, основне завдання закону – врегулювати питання сертифікації ОСП за моделлю ISO, яка передбачає: ОСП користується майном, що забезпечує цілісність об’єднаної енергетичної системи України та диспетчерське управління, при цьому таке майно залишається у власності держави.
Нагадаємо, в липні 2020 року голова «Укренерго» Володимир Кудрицький заявляв, що розраховує на завершення сертифікації компанії за моделлю ISO, що не передбачає передачу у власність «Укренерго» магістральних мереж, що дасть можливість приєднати енергосистему України до європейської.