Рада прийняла Кодекс по процедурам банкрутства

Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи.

Верховна рада України сьогодні, 18 жовтня, у другому читанні прийняла Кодекс з процедур банкрутства.

За відповідний законопроект №8060 проголосували 237 народних депутатів.

Згідно проекту постанови Ради, Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Метою документа є підвищення ефективності процедур банкрутства, рівня захищеності прав кредиторів, вдосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підвищення рівня виконання контрактів і судових рішень, врегулювання відносин з відновлення платоспроможності фізичних осіб, які опинилися у важкій фінансовій ситуації і потребують допомоги з боку держави.

Зазначимо, відтепер з’явиться можливість визнавати банкрутами фізичних осіб. Відзначимо, що справи про банкрутство фізосіб будуть розглядати господарські суди, як випливає з проекту кодексу. Причому обов’язково за участю арбітражного керуючого.

Зокрема, в суді можна буде домовитися про реструктуризацію або задовольнити вимоги кредитора. При цьому не підлягають реструктуризації та списанню борги по кредитах, взятих боржником на відпочинок, розваги, покупку предметів розкоші, а також борги, що з’явилися через участь в азартних іграх і парі.

Зазначимо, з кодексу до другого читання прибрали норми щодо автоматизованого арешту рахунків, єдиного електронного реєстру боржників та мирової угоди.

Додамо також, що раніше в комітеті заявляли, що Кодекс України з процедур банкрутства дасть можливість Україні піднятися у загальному рейтингу Doing Business на 9 позицій.

категорії
Економіка

Публікації по темі