Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомляють на сайті контрольного органу.
У результаті недонадходження у запланованих обсягах доходів, коштів від державних запозичень, приватизації державного майна і повернення кредитів план надходжень загального фонду державного бюджету не виконано на 35 млрд грн, або 10,8%.
Пацкан зазначив, що державний бюджет виконувався в умовах уповільнення зростання економіки. Реальний ВВП у січні–лютому, за оцінкою фахівців Рахункової палати, зріс на 1,6%.
Голова Рахункової палати зауважив, що план доходів загального фонду на січень–березень цього року не виконано на 16 млрд грн, або 8%.
Найбільше невиконання планового показника податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 9 млрд грн, або 12%, зумовлене, зокрема, нижчими темпами зростання імпорту (7,5% у січні–лютому), ніж прогнозується на цей рік (9,1%), і відсутністю девальвації середнього курсу гривні до дол. США (прогноз на рік – 2,5%).
Зазначимо, учора повідомляли, що Державна фіскальна служба України та Рахункова палата здійснюватимуть електронний інформаційний обмін.
«Сьогодні ДФС активно працює над впровадженням електронної взаємодії з державними органами влади. Підписана Угода про інформаційне співробітництво з Рахунковою палатою дозволить вивести державний зовнішній фінансовий контроль на новий рівень», – зазначив в.о Голови ДФС Олександр Власов.
Наразі ДФС забезпечує інформаційну взаємодію з понад п’ятдесятьма суб’єктами інформаційних відносин – державними органами, органами місцевого самоврядування тощо. Служба активно працює над запровадженням електронного обміну інформацією без залучення платників податків.
Так, наприклад, було відмінено необхідність отримання фізичною особою документа в ДФС для передачі його у відділ соціального захисту населення для отримання субсидії. Як результат – було впроваджено електронну послугу «Отримання субсидії», якою вже скористалися понад 130 тисяч українців, що оформили житлові субсидії онлайн. У свою чергу Голова Рахункової плати Валерій Пацкан відзначив, що підписана угода буде корисна обом відомствам і дозволить значно покращити проведення аудиту.