Реалістичний бюджет-2020. На що виділять кошти наступного року

Проєкт закону держбюжету №2000 на 2020 рік.

Сьогодні, 16 вересня, відбувся брифінг із представницею уряду у Верховній раді України, Іриною Верещук. Мова стосувалась проєкту бюджету-2020: перспектив, стабілізації, розподілу коштів тощо.

” Якщо говорити філософськи, то це бюджет, який можна назвати реалістичним…, але в даній системі координат, коли ми співпрацюємо з МВФ. Коли ми маємо макроекономічні показники”.- заявила Ірина Верещук.

Крім цього, представниця ВРУ від партії “Слуга народу” зізналась, що державний бюджет на 2020 рік буде збалансованим варіантом зважаючи на попередні роки.

“За два тижні сформувати якісно-збалансований бюджет, який би був, наприклад, на середньострокове планування (не щорічний, а бодай на три роки), де можна показати макроекономічні показники росту — дуже важко, тому було прийняте збалансоване рішення – зробити бюджет збалансованим аби доходи відповідали видаткам, різниця або дефіцит бюджету — близько 2 %. Зробити бюджет реальним, аби ті доходи, які закладені в бюджет 2020 року — були виконувані.

Варто зазначити, наразі немає змоги профінансувати усі програми. Зокрема, соціально-економічний розвиток тощо.

” Для усіх цих “хотілок” нам потрібно додатково 770 млрд грн”,- додала.

“Ми фінансуємо бюджет настільки, щоб збільшити обороноздатність країни, а це збільшення на 33 млрд грн. у 2020 році. Ми говоримо про збільшення на охорону здоров’я, а це 9,8 млрд грн.”

Також кошти виділять на кредити для малих і середніх підприємств, і фермерства, відкинувши минулорічні дотації лише для великих агрохолдингів.

Додамо також, у бюджеті-2020 не відбудеться змін у Податковому кодексі України. Тобто, не змінюватимуть оподаткування мешканців, тим самим спустошуючи кишені людей.

“Коли ми говоримо про законодавчі зміни, які мали би принести ефект. Наприклад, штрафи від порушень на автошляхах, будуть спрямовані в “Дорожній фонд” і скеровані виключно на покращення дорожньої інфраструктури тощо”.- Ірина Верещук.

Новий реалістичний збалансований бюджет дозволить продовжити співпрацю з МВФ.

Додамо також, що було обіцяно виплатити всі пенсії, заробітні плати, соцвиплати в поточному році.

Зазначимо, у 2020 році діятиме Боргове агенство України, де окремі підрозділи опікуватиметься боргами держави.

Ірина Верещук підкреслила важливість фінансування державою спортивного життя країни: проведення змагань чи олімпіад тощо.

Депутатка зазначила важливість “виходити з того, що має країна зараз”, що пророкуватиме перспективу стабільності.

категорії
ЕкономікаПолітика

Публікації по темі