РФ збільшила до $4,5 мільярда вимоги щодо «боргу Януковича»

Міністерство фінансів Росії оцінює розмір заборгованості по так званому «боргу Януковича» перед РФ в $4,5 млрд через «нарахованих відсотків».

Міністерство фінансів Росії оцінює розмір заборгованості по так званому «боргу Януковича» перед РФ в $4,5 млрд через «нараховані відсотки».

Про це йдеться в повідомленні Мінфіну РФ.

На сьогоднішній день сума вимог Російської Федерації з урахуванням нарахованих відсотків становить близько $4,5 млрд.

Англійський апеляційний суд цього тижняпроведе слухання в суперечці України і Росії за українськими єврооблігаціями на $3 мільярди, які викупила Росія в кінці 2013 року.

У грудні 2013 року президент Росії Володимир Путін і колишній президент України Віктор Янукович домовилися про кредит на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів.

Облігації на $3 млрд були розміщені на Ірландській фондовій біржі 20 грудня 2013 року, і Росія їх викупила.

У жовтні 2015 року, після переговорів, власники 13 з 14 випусків єврооблігацій України на загальну суму $14,36 млрд і 600 млн євро погодилися на їх реструктуризацію.

Україна не отримала згоди від Росії щодо реструктуризації єврооблігацій на $3 млрд з терміном погашення 20 грудня 2015 року. У грудні 2015 року Кабмін ввів мораторій на виплату $3 млрд за цим єврооблігаціями.

У лютому 2016 року Росія подала позов проти України в Високий суд Лондона по стягненню боргу. У травні Україна подала документи щодо свого захисту в рамках цього судового процесу. Високий суд Лондона не побачив в цій суперечці достатньої складової, щоб проводити розгляд справи за повною процедурою і схвалив прискорений розгляд позову.

14 вересня 2018 року Апеляційний суд Англії прийняв апеляцію України у суперечці з РФ за «боргу Януковича» на $3 млрд. Тепер суд має повернутися до розгляду боргової суперечки «в рамках класичного судочинства з урахуванням всіх політичних моментів справи».

категорії
Економіка

Публікації по темі