Ринок газу України перейшов на добове балансування

Інформаційна платформа була створена спеціалістами Укртрансгаз в стислі терміни на базі SAP і є основою функціонування ринку газу в новому форматі.

З 1 березня в Україні запрацює одна з ключових реформ в енергетиці – ринок газу перейде з місячного на добове балансування.

Інформаційна платформа була створена спеціалістами Укртрансгаз в стислі терміни на базі SAP і є основою функціонування ринку газу в новому форматі. І зараз вона працює стабільно і в штатному режимі опрацьовує всі запити.

“Наразі ми можемо повідомити перші результати роботи учасників ринку за новими правилами в режимі добового балансування в платформі:

До 15:00, як це передбачено Кодексом ГТС, 257 постачальників газу сформували і подали в Інформаційну платформу свій портфель номінацій, з яких:
для комерційних споживачів – 219,
для населення (на умовах ПСО) – 38 з 40”, – зазначено на сторінці Нафтогазу у Facebook.

При цьому сформований список близько 310 000 споживачів, в яких немає постачальника. З них близько 270 000 споживачів знаходяться на мережах Луганськгазу.

“До 15:00 не подали ПСО-номінації 2 компанії – Газпостачсервіс та ДП Монтажник. Це локальні підприємства, які обслуговують невелику кількість клієнтів. До 17:00 (тобто, у встановлені Кодексом ГТС строки) Оператор ГТС опрацював 100% поданих номінацій. З 18:00 до 04:00 завтрашнього ранку у всіх постачальників газу, номінації яких були підтверджені, є можливість скорегувати об’єми газу через подачу реномінацій.

Для розуміння навантаження на платформу маємо приклад – 32 млн файлів було завантажено користувачами платформи лише за 2 години – сьогодні з 12:30 до 14:30”, – йдеться в повідомленні.

Не зважаючи на таку активність в останні години подання номінацій, система впоралась і продовжує працювати в штатному режимі.

Тепер в онлайн-режимі можна буде відслідковувати кількість поданих номінацій, кількість споживачів газу в реєстрах. Також працює сервіс, за допомогою якого кожен споживач може за своїм ЕІС-кодом перевірити наявність постачальника і наявність себе в реєстрі на відключення.

категорії
Економіка

Публікації по темі