Існують значні ризики девальвації гривні через посилення карантину, – ICU

Ризики девальвації гривні через посилення карантину досить високі.

Ризики девальвації гривні через посилення карантину досить високі.

Про це заявив голова аналітичного підрозділу інвестгрупи ICU Олександр Мартиненко, передає stockworld.

«Відчутний прогрес у прийнятті законів, необхідних для підписання угоди з МВФ, був основним чинником, який посприяв зміцненню гривні минулого тижня. Закон про ринок землі сільгосппризначення був прийнятий в остаточній редакції, а закон про компенсації власникам націоналізованих банків — в першому читанні», — зазначив експерт.

Нагадаємо, що прийняття цих двох законів є попередньою умовою укладення угоди з МВФ, яка дозволить Україні отримати необхідне фінансування для виплат по зовнішній заборгованості та для компенсації втрат від пандемії коронавірусу.

За словами Мартиненка, через негативні новини про поширення епідемії і нові карантинні обмеження цілком імовірні ризики подальшого ослаблення національної валюти.

«За відсутності нового значного негативу, пов’язаного з коронавірусом і за збереження курсу влади на угоду з МВФ ми очікуємо, що найближчим часом обмінний курс буде близький до рівня 28 грн/$. Не виключено, що укладення угоди з МВФ спричинить ще один крок обмінного курсу в бік зміцнення гривні», — підсумував представник ICU.

Ситуація на валютному ринку стабільна і контрольована. За останній тиждень попит і пропозиція на іноземну валюту в Україні вирівнялися. Про це заявив директор департаменту фінансової стабільності Нацбанку Віталій Ваврищук.

Минулого тижня, з 30 березня по 3 квітня, НБУ купив на міжбанківському валютному ринку $ 248 млн. Продавати валюту з резервів вперше з початку карантину не довелося.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі