Рожкова назвала дії НБУ у разі програшу суду щодо Привату

НБУ подаватиме апеляцію, в разі якщо українські суди стануть на бік колишніх власників Приватбанку у справах щодо націоналізації банку.

Національний банк подаватиме апеляцію, в разі якщо українські суди стануть на бік колишніх власників Приватбанку Коломойського та Боголюбова у справах щодо націоналізації банку.

Про це повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова в інтерв’ю «Голосу Америки».

«Якщо в українських судах будуть рішення не на користь держави, то ми підемо в апеляцію. У нас є закон, де чорним по білому написано, що якщо банк був націоналізований, він за жодних умов не може бути повернутий колишнім власникам», — повідомила Рожкова.

За її словами, Нацбанк передав близько 20 коробок документів, які підтверджують, що колишні власники Приватбанку вивели з нього близько 5,5 мільярда доларів, однак прогресу у розслідуванні цієї справи наразі немає.

«Лондонський суд виявився швидшим за наші правоохоронні органи. Це були слухання стосовно юрисдикції, наступний крок — слухання по суті і банку потрібно готуватися», — прокоментувала Рожкова позитивне рішення Апеляційного суду Англії та Уельсу на користь Приватбанку.

15 жовтня Приватбанк виграв апеляцію у Лондонському суді, який підтвердив юрисдикцію розгляду позову банку проти Коломойського та Боголюбова.

Цим рішенням суд продовжив всесвітній арешт активів колишніх власників Приватбанку, який підозрюють у тому, що вони вивели з банку 1,9 мільярда доларів на офшорні компанії.

17 жовтня Господарський суд Києва переніс ухвалення остаточного рішення у справі про повернення акцій Приватбанку Коломойському.

У суді вирішили дочекатися результатів апеляції, яку подала держава на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав націоналізацію Приватбанку незаконною.

Нагадаємо, що наприкінці 2016 року Приватбанку було націоналізовано рішенням українського уряду. Підставою для націоналізації стала фактична неплатоспроможність банку.

Одразу після націоналізації український уряд докапіталізував банк на 155 мільярдів гривень. Таким чином банк уникнув банкрутства. Наразі ці кошти Приватбанк намагається стягнути зі своїх колишніх власників у міжнародних та українських судах.

категорії
Економіка

Публікації по темі