Сервісне обслуговування локомотивів GE дешевше самостійного обслуговування існуючих серій тепловозів

Укрзалізниця планує закупити послуги із сервісного обслуговування 30 магістральних вантажних тепловозів GE серії ТЕ33АС.

Сервісне обслуговування локомотивів GE розраховане на 8 років та дешевше самостійного обслуговування існуючих серій тепловозів.

Про це розповів директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський, передає прес-служба комппанії.

Укрзалізниця планує закупити послуги із сервісного обслуговування 30 магістральних вантажних тепловозів GE серії ТЕ33АС. Такою є світова практика, що дозволяє забезпечити максимально ефективне використання локомотивів протягом всього терміну їх служби.

Очікувана вартість закупівлі послуг зазначена у системі Prozorro складає  895,2 млн грн (з ПДВ). Період постачання послуг – до 31 грудня 2027 року, тобто 8 років. Договір включатиме не лише обслуговування тепловозів, а й планові та позапланові ремонти та постачання запчастин для них.

За словами Антона Саболевського, вартість 1 км пробігу нового локомотива за сервісним обслуговуванням дешевша за самостійне обслуговування компанією  існуючих в Укрзалізниці серій тепловозів. Зокрема, для ТЕ33АС – це 0,61 долл. США, тоді як для  тепловозів 2ТЕ116 – це 1,1 долл. США. «Для Укрзалізниці важливо забезпечити надійність нової техніки та здійснити заплановані обсяги перевезень. Обслуговування локомотивів GE в рік обійдеться орієнтовно в 120 тис. долл. США, тоді як, приміром, обслуговування тепловозів Siemens у Литві – обходиться в  200 тис. долл. США на рік», – зауважив Антон Саболевський.

За його словами, за договором фінансового лізингу, Укрзалізниця має зобов’язання належно зберігати і експлуатувати локомотиви ТЕ33АС. «Найбільші гарантії надійності та якості обслуговування тепловозів GE, підтримки їх у технічно-справному стані, вчасного виконання ремонтів та постачання запчастин для цього може дати компанія, що спеціалізується на виконанні цих робіт, тому і проводимо закупівлю послуг. Це забезпечить можливість оперативно виконувати планові види обслуговування та у короткі терміни здійснювати  непланові ремонти, уникати простоїв тепловозів через їх несправність. Ми зможемо мінімізувати ризики невчасної закупівлі та поставки запасних частин і обладнання, а також їх не відповідної якості.  Також захистимо компанію від втрати гарантійних зобов’язань виробника тепловозів через невідповідні дії обслуговуючого персоналу товариства», — пояснив Антон Саболевський.

Крім того, він нагадав, що за аналогічним контрактом обслуговуються та успішно працюють швидкісні поїзди Hyundai Rotem. «Світовій досвід свідчить, що залізничні компанії, а також оператори тягового рухомого складу переходять на систему сервісного обслуговування рухомого складу власного виробництва, чим забезпечують максимальне ефективне використання локомотивів протягом всього терміну їх служби. Активними гравцями на цьому ринку є такі компанії-виробники локомотивів, як: «Bombardier Transportation», «Alstom Transport», «General Electric Transportation Systems», «Siemens Mobility» та інші», – резюмував він.

Нагадаємо, що на початку лютого Україна отримала усі 30 законтрактованих локомотивів GE. Як зазначив керівник компанії, таким чином в обумовлені терміни реалізовано цю частину контракту з американською компанією, підписаного рік тому. Тепловози, що надійшли в порт, будуть відправлені для подальшого укомплектування на Крюківський вагонобудівний завод. Зараз на заводі на стадії оснащення перебувають ще 10 американських локомотивів.

категорії
Економіка

Публікації по темі