Ще 30 насосних станцій планується модернізувати за кошти ЕСКО-інвесторів

Результатом впроваджених проектів стане значне скорочення витрат на енергоносії.

Держводагентство, що першим з усіх відомств запровадило енергосервісні (ЕСКО) проекти на 4 насосних станціях, дає старт новим ЕСКО-тендерам для ще 30 таких об’єктів у 7 областях України: Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Запорізькій, Полтавській, Київській.

Про це повідомляє “Урядовий портал”.

«ЕСКО-механізм дозволить модернізувати визначені насосні станції без інвестицій з боку держави, а саме – за рахунок приватних капіталовкладень», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Результатом впроваджених проектів стане значне скорочення витрат на енергоносії.

Наприклад, за першими 4-ма вже укладеними ЕСКО-договорами щодо модернізації насосних станцій очікується економія близько 300 тис. грн під час дії контрактів, а після їх завершення – близько 3 млн грн щороку.

Впровадження енергосервісу відбувається у рамках тісної співпраці Держводагентства та Держенергоефективності. «Уклавши у квітні 2018 р. Меморандум про партнерство, ми спільними зусиллями зібрали близько 90 потенційних об’єктів для інвесторів. Фактично за рік співробітництва маємо як започатковані проекти, так і старт нових тендерів», – повідомив Сергій Савчук.

Держенергоефекивності готове і надалі забезпечувати підтримку та консультації органам влади щодо запровадження ЕСКО-проектів.

категорії
Економіка

Публікації по темі