Скасування обов’язкового продажу валюти зменшить офшоризацію , – Богдан Данилишин

Скасування вимоги щодо обов'язкового продажу валютних надходжень зменшить офшоризацию розрахунків в українських експортерів.

Скасування вимоги щодо обов’язкового продажу валютних надходжень зменшить офшоризацию розрахунків в українських експортерів.

Про це голова Ради НБУ Богдан Данилишин написав у Facebook.

За словами Данилишина, скасування обов’язкового продажу іноземної валюти — це суттєвий крок назустріч поліпшення ділового та інвестиційного клімату в Україні, який, можливо, призведе до зменшення офшоризації розрахунків в українських експортерів.

Він наголосив також, що не слід очікувати, що відповідне рішення негативно вплине на поточну курсову стабільність, оскільки, за спостереженнями НБУ, бізнес зараз продає приблизно 90% валютних надходжень.

Нагадаємо, з метою подальшого спрощення ведення бізнесу в Україні Національний банк скасовує вимогу щодо обов’язкового продажу валютних надходжень. Норма, яка зобов’язує підприємців продавати 30% валютних надходжень на міжбанківському валютному ринку, перестане діяти з 20 червня 2019 року.

Надходження бізнесу, зараховані на їх розподільчі рахунки упродовж 19 червня, вже не підлягатимуть обов’язковому продажу.

категорії
Економіка

Публікації по темі