Слідом за спиртзаводами в Україні почнуть продавати хлібокомбінати: список

Слідом за спиртзаводами в Україні почнуть продавати хлібокомбінати: список

Фонд держмайна передасть на приватизацію 7 проблемних державних комбінатів хлібопродуктів (КХП).

Про це повідомив заступник Голови Фонду Тарас Єлейко під час засідання Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики, пише Уніан.

“До Фонду були передані 7 КХП, 3 з яких – такі, що не працюють, 4 – такі, що працюють. Загальна потужність зберігання-634 тис. тонн, це близько 1% потужності всіх елеваторів, які є в Україні”, – сказав він.

Серед хлібокомбінатів, які підлягають приватизації – Новопокровський (Харківська область), Неполоковецький (Чернівецька обл.), Дунаєвецький (Хмельницька обл.), Радивилівський (Рівненська обл.).

Серед тих, що не працюють – Полтавський, Івано-Франківський та Ніжинський, майно яких повністю заарештовано.

Голова Фонду Дмитро Сенніченко, також присутній на засіданні, додав, що за інформацією СБУ, у 2018-2019 роках в ці сім КХП не здійснювалося достатньо інвестицій і вони доведені до банкрутства.

“На них було багато крадіжок, є кримінальні справи, арешти майна і значні борги. Сподіваємося, що приватний власник наведе порядок”, – додав Сенніченко.

За його словами, у першому півріччі 2021 року планується приватизувати 3 підприємства. В останню чергу на приватизаційні аукціони будуть виставлені найбільш проблемні КХП.

Приватизація хлібокомбінатів

7 квітня 2021 року Фонд державного майна України оголосив про перший аукціон у рамках приватизації державних хлібокомбінатів – на продаж буде виставлено “Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів” у Хмельницькій області. Аукціон відбудеться 7 травня, стартова ціна об’єкта – 187 637 810 грн.

категорії
Економіка

Публікації по темі