Смолій: Зеленський не тисне на НБУ

Глава НБУ Яків Смолій в інтерв’ю для “Голосу Америки” заявив, що “питання незалежності Національного банку і тиску на нього було, мабуть, одним із найактуальніших впродовж останніх декількох місяців”, однак при цьому підкреслив,...

Глава НБУ Яків Смолій в інтерв’ю для “Голосу Америки” заявив, що “питання незалежності Національного банку і тиску на нього було, мабуть, одним із найактуальніших впродовж останніх декількох місяців”, однак при цьому підкреслив, що “ми сьогодні не відчуваємо тиску від президента або уряду”.

Про це інформує Finbalance.

Нижче – пряма мова глави Нацбанку:

“За останні два тижні у нас відбулося декілька спільних нарад, президент відвідав Національний банк, зустрівся з колективом, ми провели досить продуктивну зустріч, обговорили і макроекономічну ситуацію в країні, і перспективи відновлення кредитування.

Ще одним заходом було підписання Меморандуму між Національним банком і Кабінетом Міністрів, де ми позначили спільні кроки з координації дій. Останнім вагомим кроком стала зустріч в офісі президента, де ми обговорювали обсяг непрацюючих кредитів в банківській системі і, зокрема в державних банках, а також те, що стоїть на заваді відновленню кредитування.

Ми навіть з президентом пожартували. Потискаючи руку він каже: “Я не хочу сильно потискати, щоб не казали що я тиснув на Національний банк”. У нас досить хороша кооперація досить хороша співпраця і жодного тиску ми сьогодні на Національний банк не відчуваємо.

І пан Зеленський розуміє і прем`єр-міністр розуміє – всі розуміють що будь-який вплив на Національний банк, з точки зору прийняття рішень, до добра не доведе.

Ті рішення, які приймаються Національним банком, повинні бути виважені і, відповідно, мають прийматися професійною командою Національного банку без жодного зовнішнього впливу”.

категорії
Економіка

Публікації по темі