Співробітника НБУ і керівництво банку Богуслав підозрюють у привласненні

Прокуратура Києва оголосила підозра трьох посадовим особам банку Богуслав та головному економістові Нацбанку в нанесенні збитків банку на понад 21,6 млн грн. Прокуратура Києва оголосила підозру трьом посадовим особам банку...

Прокуратура Києва оголосила підозра трьох посадовим особам банку Богуслав та головному економістові Нацбанку в нанесенні збитків банку на понад 21,6 млн грн.

Прокуратура Києва оголосила підозру трьом посадовим особам банку Богуслав та головному економісту Нацбанку в нанесенні збитків банку на понад 21,6 млн грн.

Про це йдеться в повідомленні на сайті столичної прокуратури.

Слідство встановило, що між банком Богуслав і підконтрольною його менеджерам комерційною структурою було укладено кредитний договір на суму понад 21,6 млн грн, а в якості застави передано неіснуюче майно у вигляді промислового обладнання.

Заступник голови правління банку разом із заступником начальника управління корпоративного бізнесу, начальником служби безпеки та іншими посадовими особами банку перевели на рахунки підконтрольної компанії 21,6 млн грн.

Внаслідок неповернення кредитних коштів комерційною структурою і відсутністю заставного майна, яке забезпечувало б їх повернення, банку Богуслав було завдано збитків на суму понад 21,6 млн грн.

За результатами попереднього розслідування менеджменту банку повідомлено про підозру за привласнення і розтрату майна в особливо великих розмірах та за службове підроблення.

Крім того, повідомлено про підозру головному економісту відділу перевірок кредитними ризиками Нацбанку, який підписав акт перевірки неіснуючого майна. Дії працівника Нацбанку кваліфіковані за статтею службове підроблення.

6 листопада 2017 року НБУ відніс банк Богуслав до категорії неплатоспроможних. 1 грудня того ж року фінустанову було відправлено на ліквідацію.

Фонд гарантування вкладів фізосіб продовжив ліквідацію банку Богуслав на один рік з 1 грудня 2018 року до 30 листопада 2019 року включно.

У січні 2019 року ФГВФО заявив, що через кредитування пов’язаних осіб з банку Богуслав було виведено більше 300 млн грн.

категорії
Економіка

Публікації по темі