США та Китай домовилися про перемир’я в торговельній війні

Про угоду оголошено, але не підписано — сторони мають намір зробити це в січні.

Вашингтон і Пекін домовилися призупинити торговельну війну, яка завдала світовій економіці збитків на сотні мільярдів доларів.

Про це пише УНІАН з посиланням на BBC.

У Вашингтоні стверджують, що Пекін зобов’язався збільшити закупівлю американських товарів і послуг у найближчі два роки на $200 млрд у порівнянні з рівнем 2017 року.Раніше подібні угоди вже не раз зривалися. Конкретні умови перемир’я відомі лише зі слів американської сторони, у той час як Китай зберігає мовчання.

У відповідь США знизять частину мит на китайський імпорт і відмовляться від введення нових за 15 грудня.

За словами президента США Дональда Трампа, $100 мільярдів ($50 млрд на рік) Китай витратить на купівлю сільськогосподарської продукції у американських фермерів.

Китайська сторона підтвердила готовність збільшити закупівлі пшениці, рису та кукурудзи, але дала зрозуміти, що не збирається переплачувати: тільки за поточними світовими цінами, і лише за необхідності.

Китайські чиновники відмовляються називати будь-які цифри. Китай взяв на себе туманні зобов’язання в частині захисту інтелектуальної власності, відмови від маніпулювання валютним курсом і лібералізації ринку фінансових послуг.

Відзначається, що ключові проблеми — крадіжка американських технологій та субсидії Пекіна китайським компаніям — залишилися за рамками.

Торгова війна між США і Китаєм почалася в 2018 році, після того як Дональд Трамп ввів і збільшив мита на низку товарів з КНР.

Пекін відповів на кроки Вашингтона дзеркально. Сторони ведуть переговори про укладення торгової угоди.

З 1 вересня США вже підвищили з 10 до 15% мита на товари з Китаю на суму $300 млрд. При цьому запровадження низки зборів, у тому числі на певну електроніку, вирішили відкласти до 15 грудня.

3 вересня КНР подала позов проти США до Світової організації торгівлі (СОТ).

категорії
Економіка

Публікації по темі