Станом на сьогодні 73% території України внесено у систему Держгеокадастру, – Мартинюк

Всі кошти від оренди землі надходять до місцевих бюджетів.
Джерело: www.minagro.gov.ua

Сьогодні на базі Державного земельного кадастру надається низка цифрових адміністративних послуг, в яких застосовуються зручні та актуальні засоби аутентифікації (ЕЦП, BankID, MobileID). Дані Держгеокадастру, інтегровані із найбезпечнішою у світі системою захисту інформації Blockchain, є абсолютно відкритими в режимі читання для усіх зацікавлених сторін.

Про це проінформував Максим Мартинюк, в. о. міністра аграрної політики та продовольства України на засіданні Уряду, передає прес-служба Мнагрополітики.

«Сьогодні вже 73% всієї території України є в системі Держгеокадастру. Фактично вперше разом з Міністерством юстиції було синхронізовано два ключових реєстри – це земельний кадастр і реєстр речових прав, що практично унеможливлює рейдерство та будь-які маніпуляції в земельній сфері», – наголосив Максим Мартинюк.

За його словами, важливим етапом транспарентності земельних відносин стало запровадження електронних земельних торгів, які вже діють на двох майданчиках – OPENMarket державного підприємства “СЕТАМ” і ProZorro.Продажі. Перші Е-торги відбулися 18 жовтня, а станом на 12 грудня вже продано прав оренди на 25 земельних ділянок.

«Хочу нагадати, що всі кошти від оренди землі ідуть виключно до місцевих бюджетів. І якщо стартова ціна лота була 8% від нормативної грошової оцінки, то завершили ми в середньому на 18,2%. Тобто, надходження до місцевого бюджету зросло майже до 2 млн гривень за ці 25 земельних ділянок», – зазначив в. о. міністра.

Крім того, було запроваджено екстериторіальне погодження проектів землеустрою. Діє прозора та зрозуміла схема роботи, серед переваг якої відсутність контакту з чиновником, онлайн моніторинг 24/7, чіткі строки відпрацювання (10 днів), відсутність повторних відмов.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що упродовж 2018 року до Головного управління Держгеокадастру у  Львівській області надійшло 150 772 заяви громадян з питань ведення Державного земельного кадастру.

Фахівці опрацювали 149 251 заяву, або 99% від загальної кількості. З них опрацьовано 94 441 заяву про реєстрацію земельних ділянок, або 63% від загальної кількості. Найбільше ділянок зареєстровано за заявами громадян у Пустомитівському (8 729), Жовківському (7 821), Жидачівському (7 560), Сокальському (6 281) та Перемишлянському (5 980) районах Львівської області.

категорії
Економіка

Публікації по темі