Степан Кубів: Мала приватизація принесла державі понад 870 млн грн з моменту запуску

Середнє зростання ціни на об’єкти приватизації склало 69%.
8 квітня Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів під час спільної прес-конференції з Першим заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максимом Нефьодовим прозвітував про результати приватизації, як елементу реформи державної власності в Україні у 2016-2018 роках.

“Мала приватизація вже сьогодні створює нові можливості для бізнесу. У 2015 році Фонд держмайна продав 109 об’єктів колишніх так званих груп А, Д і Ж приватизації на суму трохи більше 45 млн грн. Водночас, з серпня 2018 року, коли ми запустили Прозорро.Продажі, тобто за 8 місяців Фонд держмайна спромігся продати 366 таких же не дуже привабливих об’єктів на загальну суму 376 млн грн”, – відзначив Перший віце-прем’єр-міністр.

Степан Кубів додав, що в основі успішності результатів електронної системи Прозорро.Продажі є характеристики самої системи – прозорість, доступність, стимулювання високої конкуренції між учасниками торгів.

“Мала приватизація загалом уже принесла державі понад 870 млн грн. Відбулось 748 успішних аукціонів. Середнє зростання ціни на об’єкти приватизації склало 69%”, – відзначив Степан Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр зазначив, що серед місцевих органів влади найбільше успішних аукціонів провели Львівська міська рада, селище Ланна Полтавської області та Покровська міська рада Дніпропетровської області.

Додамо, Степан Кубів зазначав, що анексія Криму та окупація частини Сходу України призвела до скорочення ВВП у 2014 році на майже 7%, у 2015 році – на майже 10%. Через анексію Криму Україна втратила 80 відсотків нафтогазових покладів у Чорному морі, значну частину портової інфраструктури.

категорії
Економіка

Публікації по темі