Степан Кубів назвав ключові аспекти відновлення обороноздатності України

Через анексію Криму Україна втратила 80 відсотків нафтогазових покладів у Чорному морі.

Анексія Криму та окупація частини Сходу України призвела до скорочення ВВП у 2014 році на майже 7%, у 2015 році – на майже 10%. Через анексію Криму Україна втратила 80 відсотків нафтогазових покладів у Чорному морі, значну частину портової інфраструктури.

“Досі 115 зі 150 вугільних шахт перебувають на тимчасово окупованих територіях”, – повідомив Степан Кубів.

Також він додав, що найбільших втрат зазнала українська оборонна промисловість України. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Уряд зосередили великі зусилля на відновленні обороноздатності України:

“Вперше за багато років ми розробили та прийняли ключові програмні документи, які визначають шлях розвитку українського ОПК, затвердили Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу до 2028 року, державну програму реформування оборонної промисловості до 2021 року та програму розвитку боєприпасної галузі, у 2017 році Україна інвестували в ОПК майже 400 млн грн з державного бюджету, фінансування ОПК збільшилось майже у 8 разів – до 3,2 млрд гривень у 2018 році, а у 2019 році складе 2,4 млрд. гривень.

Також на державному конструкторському бюро “Луч” завершене створення серійного виробництва за проектом “Вільха” з дальністю ураження понад 100 кілометрів. На підприємстві також розпочали виробництво комплексів “Нептун”. Такими технологіями виробництва володіють лише кілька країн у світі – США, Туреччина, Китай, Південна Корея та Україна!”, – додав Степан Кубів.

Також міністр наголосив на тому, що створено виробничі потужності для серійного виготовлення набоїв для стрілецької зброї калібрів 9 на 18 та 9 на 19 міліметрів на Казенному підприємстві “Форт”. Успішна реалізація цього проекту дала можливість розпочати створення потужностей для виробництва боєприпасів калібрів від 5,45 до 7,62 міліметрів.

“Ми розпочали створення виробництва корпусів для боєприпасів калібрів від 100 до 155 міліметрів на Державній компанії “Артем”.
З 2016 року ми відчутно посилили роль приватного сектору ОПК в постачанні сучасного озброєння для Збройних сил: якщо у 2016 році кількість приватних підприємств складала 30 відсотків, у 2017 – 50 відсотків, то у 2018 року – це вже близько 70 відсотків”, – написав Степан Кубів.

Сьогодні зростання економіки 12 кварталів поспіль є найдовшим з 2008 року. Це є підтвердженням сталості і незворотності обраного шляху реформ та поступової інтеграції до ринків економічно розвинених країн Європи та світу.

“Попереду ще багато роботи, але вже зараз ми впевнено прогнозуємо, що реальний ВВП зростатиме в середньостроковій перспективі: у 2020 – на 3,8%, у 2021 – на 4,1%. Це потребує збереження чинного курсу реформ в Україні, підтримки я макроекономічної стабільності та укріплення єдності”, – зазначив Степан Кубів.

категорії
Економіка

Публікації по темі