СТР скерувала до ЛМР офіційного листа щодо захисту інвестиційних прав

Компанія-інвестор СТР скерувала в мерію офіційного листа щодо захисту інвестиційних прав та інтересів.

Компанія-інвестор СТР скерувала в мерію офіційного листа щодо захисту інвестиційних прав та інтересів.

Про це повідомили під час засідання виконавчого комітету.

“Львівська міська рада отримала лист від компанії СТР, в якому висловлена позиція стосовно останніх подій, і є доказом того, що нещодавня ситуація немає персоналізованого характеру, а переходить зовсім в іншу площину — захисту інвестицій в Україні”, – повідомив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

Компанія СТР висловило своє занепокоєння щодо ситуації, яка склалася з будівництвом індустріального парку в Рясному. У листі в повному обсязі спростовано ті закиди, які були підставою для оголошення підозри. Компанія стверджує, що набуття земельної ділянки відбулося абсолютно прозоро і відповідно до чинного законодавства. Тим більше є рішення суду, яке остаточно констатувало, що ця земельна ділянка є власністю громади Львова, а викуп відбувся відповідно до висновку експертів.

Варто зауважити, що за період 2016-2019 років компанія планувала отримати доходу близько 13 мільйонів євро, створити в Україні понад 3 тисячі робочих місць та наповнити бюджети всіх рівнів на суму понад 100 мільйонів гривень. Також вони вже сплатили майже 7 мільйонів гривень земельного податку за дану ділянку, всупереч блокуванню можливості її використання, а також 52 мільйони гривень вартості земельної ділянки, та надалі зазнає збитки, сума яких накопичується, у зв’язку з тим, що правоохоронці по факту не дають можливості почати роботу.

Любомир Зубач зазначив, що СТР в листі також зауважила про те, що серед їхніх партнерів, а це понад 500 міжнародних компаній, хотіли б разом із ними інвестувати в Україну. Однак, така ситуація змушує їх утриматись від цього. Багато хто вже почали розміщувати свої виробництва замість України в Румунії, Сербії, Болгарії та Польщі.

“У зв’язку з тим, просимо вжити всіх належних заходів для захисту наших прав іноземного інвестора, який має на меті створити індустріальний парк в України”, – йдеться в листі.

Заступника мера Львова з фінансово-економічних питань Геннадій Васьків, повідомив, що дана ситуація дуже боляче вдарила по іміджу Львова та України і їхньому інвестиційному клімату. “Ця тема дуже турбує потенційних інвесторів. Ми вже отримали інформацію, інвестори, які були готові вже наступного року купувати земельні ділянки в промисловій зоні Львова, зараз беруть паузу. Мотивують це дуже простим прикладом: якщо легальна угода, яка була укладена та акцептована членом-аудитором Великої четвірки KPMG, на сьогодні ставиться в Україні під сумнів, то це сигнал для міжнародних компаній, що тут, в Україні, не працює право. Дуже важливо якомога швидше знайти рішення, адже це стримуватиме розвиток міста Львова і не тільки”, – додав він.

Додамо Андрій Москаленко повідомив, що львівська мерія звернеться до послів країн «Великої сімки», Нідерландів та інших, щоби поінформувати, яка ситуація на сьогодні склалася у зв’язку з діями САП. Адже багато з тих компаній, до прикладу, яких представляють країни «Великої сімки», є занепокоєні.

В свою чергу Ірина Маруняк, заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства зазначила, що інфраструктура Львова втрачає значні кошти, не залучаючи інвестицій.

За підсумками обговорення виконавчий комітет ЛМР проголосував за звернення до центральної влади щодо захисту інвесторів. Відповідне звернення буде скеровано Президентові України, Прем’єр-міністру України, Голові Верховної Ради України та Генеральному прокурору України.

Додамо, мер Львова Андрій Садовий подав на апеляцію рішення ВАКС щодо застави. А також нагадаємо, що 21 листопада, міський мер, Андрій Садовий заявив про отримання підозри від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо будівництва індустріального парку в Рясному.

“У 2015 році місто Львів на відкритому інвестиційному конкурсі залучило інвестора – компанії СТП. Ми від цієї компанії за землю отримали 54 млн грн. Було поле, де корови паслися. На цьому полі компанія має збудувати індустріальний парк. Починаючи з 2015-2016 років – блокування з усіх сторін. На рівні влади держави, генеральної прокуратури. На той час компанія СТР збудувала парки в Румунії, в інших країнах – третій по об’єму інвестор, який інвестує в промислове майно”. – розповів він.

З 2015 року прокурори досліджують названі площі та цим самим перешкоджають перспективі будівництва, оскільки відкрили кримінальне провадження. Окрім цього, місцеві мешканці промзони влаштовували пікети та страйки щодо незаконності реалізації парку.

Довідка

«СТР» — одна з найбільших інвестиційних компаній у Центральній та Східній Європі. «СТР» створила 97 індустріальних парків у 7 країнах Європи, зокрема, Угорщині, Чехії, Румунії, Польщі. Це дає роботу 70 тисячам людей, і сотні мільйонів євро податків.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі