Суд визнав бездіяльність Міністерства енергетики щодо “Укренерго” протиправною

Міністерство майже рік блокувало підписання платіжних доручень для контрагентів компанії.

Адміністративний суд Києва визнав протиправною діяльність Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яке з жовтня 2018 року блокувало підписання платіжних доручень для контрагентів НЕК «Укренерго».

Про це повідомляють на сайті енергетичної компанії.

Бездіяльність Міненерго поставила під загрозу реалізацію інвестиційних проектів НЕК, які фінансуються за рахунок кредитних коштів міжнародних фінансових організацій (МФО).

Міністерство енергетики протягом семи місяців відмовлялось погоджувати платежі за контрактами інвестпроектів, на які фінаннсуються за рахунок кредитних коштів зі Світового банку, Європейський банку реконструкції та розвитку, банку уряду Німеччини KfW та Фонду чистих технологій.

Через блокування платежів у І півріччі 2019 року інвестпрограму Укренерго профінансували лише на 9,9% (118,087 млн грн замість запланованих 1,191 млрд грн). Тож станом на сьогодні заборгованість  компанії перед підрядниками, які реалізують міжнародні проектами, становить 15,795 млн євро.

“Укренерго” звернулась до суду у лютому 2019-го. Розблокувати платежі вдалося лише на початку червня за сприянням Мінфіну, який став розпорядником коштів за міжнародними кредитами відповідно до змін постанови КМУ №70 від 27.01.2016 р.

Наразі підрядники, яким заборгувала “Укренерго” висувають фінансові претензії та погрожують позовами щодо погашення заборгованості та стягнення штрафних санкцій за несвоєчасне виконання НЕК своїх зобов’язань.

категорії
Економіка

Публікації по темі