Суд визнав спробу Коломойского розірвати іпотечні договори з НБУ незаконною

Верховний Суд відхилив скаргу підконтрольного І.В.Коломойському ПрАТ "Ерлан", яке вимагало розірвання іпотечного договору з Нацбанком.

Верховний Суд відхилив касаційну скаргу підконтрольного І.В.Коломойському ПрАТ “Ерлан”, яке вимагало розірвання іпотечного договору, укладеного з Нацбанком, щоб уникнути виконання зобов’язань.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Відповідно до договору майновий поручитель І. Коломойського, ПрАТ “Ерлан”, надав НБУ в заставу майно вартістю 3 млрд грн для забезпечення кредиту рефінансування, що надавався банку до націоналізації. Позивач заявив, що внаслідок входження держави в капітал ПриватБанку, відбулась істотна зміна обставин, коли кредитор (Національний банк) та боржник (ПриватБанк) поєднались в одній особі.

Верховний Суд підтвердив, що націоналізація ПриватБанку не є істотною обставиною для розірвання договорів і виконання обов’язків, передбачених ними. 

Загалом, суди першої та апеляційної інстанцій вже ухвалили більше 50 судових рішень на користь Національного банку, які набрали законної сили. Однак рішення суду найвищої інстанції не підлягає оскарженню”, – зазначив начальник Управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Нагадаємо, суд просить надати докази, які підтверджують, що у Приватбанку був нульовий або негативний капітал на момент укладення договору купівлі-продажу його акцій між колишніми акціонерами і державою. Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Києва

категорії
Економіка

Публікації по темі