Суд зобов’язав НБУ повернути ліцензію банку “Юнісон”

Окружний адмінсуд Києва зобов'язав НБУ повернути банку Юнісон ліцензію

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов кіпрських компаній ІНТЕНТ Системс ЛТД і Мелігант Груп ЛТД, скасувавши рішення Національного банку про ліквідацію банку Юнісон.

Згідно з рішенням суду від 30 травня, він також зобов’язав НБУ повернути Юнісон банківську ліцензію та ліцензію на проведення валютних операцій.

Суд вирішив, що регулятор перевищив свої повноваження, прийнявши в рішення про ліквідацію банку, оскільки тоді ще діяла постанова Ржищівського міського райсуду, котра забороняла НБУ ліквідувати банк і відкликати у нього ліцензію.

Варто зазначити, в кінці квітня 2016 року Національний банк відніс банк Юнісон до категорії неплатоспроможних у зв’язку з непрозорою структурою власності.

На момент прийняття цього рішення акціонерами банку було 11 компаній, зареєстрованих в Республіці Кіпр, жодна з яких не володіла часткою 10% або більше статутного капіталу фінустанови.

Акціонери банку тоді заявили, що не визнають претензії НБУ і будуть відстоювати свою позицію і права в судовому порядку, і неодноразово через суд забороняли ФГВФО починати ліквідацію фінустанови.

У червні 2018 го Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав процедуру ліквідації банку.

категорії
Економіка

Публікації по темі