Світова економіка увійшла в період “синхронізованого спаду”

Світова економіка вступила в період “синхронізованого спаду” на тлі слабкого зростання в деяких країнах і його відсутності або навіть невеликого скорочення в інших.

Світова економіка вступила в період “синхронізованого спаду” на тлі слабкого зростання в деяких країнах і його відсутності або навіть невеликого скорочення в інших.

Про це пише газета Financial Times, передає Finance.ua.

Відповідно до індексу TIGER (Tracking Indices for the Global Economic Recovery), що розраховується FT спільно з дослідницьким інститутом Брукінгса, основні економічні показники впали до мінімальних рівнів з весни 2016 року, при цьому реальна активність як в розвинених, так і в країнах, що розвиваються, втрачає динаміку, що посилюється падінням економічної довіри.

Лише відносно високі показники на фінансових ринках не дозволяють індексу заглибитися на від’ємну територію, зазначає FT.

При розрахунку індексу TIGER враховуються економічна активність у багатьох країнах світу, операції в світовому фінансовому секторі, індикатори довіри споживачів і підприємців. Всі ці показники обробляються складною статистичною програмою, яка враховує не лише абсолютні величини, але і динаміку їх змін.

“Торгова напруженість, політична нестабільність, геополітичні ризики і занепокоєння з приводу обмеженої ефективності монетарного стимулювання, як і раніше, підривають впевненість ділових кіл і споживачів, стримуючи зростання інвестицій і продуктивності”, – каже професор інституту Брукінгса Есвар Прасад.

Проте, побоювання через настання глобальної рецесії, на думку Прасада, є “передчасними”, незважаючи на повсюдну слабкість показників, оскільки збереження високого рівня зайнятості в усьому світі сприяє збільшенню доходів і підтримці стійких витрат домогосподарств.

Як пише FT, погіршення показників довіри вкупі з об’єктивними макроекономічними показниками затьмарить осінні засідання Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Світового банку, які пройдуть цього тижня у Вашингтоні.

Минулого тижня новий директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що фонд очікує сповільнення темпів економічного зростання в країнах, що становлять 90% світового ВВП, в 2019 році.

Світовий банк, Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) і більшість економістів також все менш оптимістично оцінюють перспективи світової економіки, знижуючи прогнози зростання до мінімальних рівнів з часів фінансової кризи 2008-2009 років.

категорії
Економіка

Публікації по темі