Світова економіка вже увійшла в рецесію — глава МВФ

Наслідки пандемії, спричиненої неконтрольованим поширенням коронавірусу Covid-19, уже спричинили початок рецесії для глобальної економіки.

Наслідки пандемії, спричиненої неконтрольованим поширенням коронавірусу Covid-19, уже спричинили початок рецесії для глобальної економіки.

Про це заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, повідомляє Укрінформ.

«Уже ясно, що ми увійшли в рецесію», — зауважила глава Фонду.

Вона підкреслила, що у МВФ прогнозують «достатньо глибокий» спад цього разу.

«Ми дуже наполегливо закликаємо країни посилити заходи стримування, в агресивний спосіб, щоби мати можливість скоротити тривалість періоду (рецесії – ред.)», — заявила Георгієва.

У цьому зв’язку вона закликала «застосувати цілеспрямовані заходи», які дозволили би ефективно «поглинути удар» від коронавірусу.

Директор-розпорядник МВФ зауважила, що, за оцінками Фонду, країни з ринками, що розвиваються, потребуватимуть залучення в короткі терміни мінімум $2,5 млрд з боку МВФ у взаємодії зі Світовим банком та іншими фінансовими інститутами.

Водночас, як зауважила директор-розпорядник МВФ, очікується, що в 2021 році глобальна економіка відновиться.

Глава Європейського центробанку Крістін Лагард під час відеоконференції у вівторок, 24 березня, попросила міністрів фінансів країн єврозони розглянути можливість провести разовий випуск «коронабондів».  Німеччина і Нідерланди заблокували заклики Італії, Іспанії та Франції випустити так звані «коронабонди» для фінансування боротьби з наслідками коронавірусу.

В МВФ повідомили, що готові виділити $1 трлн на підтримку економік країн, що постраждали від пандемії коронавіруса.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі