Світові банки можуть не пережити економічну кризу — McKinsey

Більшість банків у світі можуть не пережити економічний спад, оскільки їх прибутковість капіталу не відповідає витратам. Про це йдеться в огляді міжнародної консалтингової компанії McKinsey&Co, передає Ліга.Фінанси. У McKinsey вважають, що...

Більшість банків у світі можуть не пережити економічний спад, оскільки їх прибутковість капіталу не відповідає витратам.

Про це йдеться в огляді міжнародної консалтингової компанії McKinsey&Co, передає Ліга.Фінанси.

У McKinsey вважають, що банкам потрібно впроваджувати технології, передати частину операцій на аутсорсинг і збільшити кількість злиттів, щоб не залишитися на задвірках історії”.

Банки витрачають на інновації всього 35% своїх бюджетів на IT, а фінтех-компанії — більше 70%, говориться в огляді.

При цьому такі технологічні гіганти, як Apple, Amazon (США), Ping An (Китай) почали надавати фінансові послуги, зокрема видавати кредитні карти.

Як зазначають в огляді, нові гравці змінюють поведінку споживача. У поєднанні з регулюючими чинниками, що знижують бар’єр входу саме для стартапів, середовище стає все сприятливішим саме для нових компаній, які потіснять банки, вважають у McKinsey.

У травні 2019 року Національний банк почав пілотний проект GO FinTech для стимулювання розвитку FinTech-рішень в Україні.

У сфері фінансових технологій в Україні на сьогодні працює більше 100 компаній, більшість із них почали свою діяльність за останні три роки. Найпопулярнішим напрямом роботи є платежі і мобільні гаманці.

Такі дані наведені в Українському фінтех-каталозі-2019.

категорії
Економіка

Публікації по темі