Світові ціни на продовольство знижуються через коронавірус

Світові ціни на продовольство різко знижуються через скорочення попиту, пов'язаного з наслідками пандемії COVID-19.

Світові ціни на продовольство різко знижуються через скорочення попиту, пов’язаного з наслідками пандемії COVID-19.

Про це повідомляється на сайті Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, передає ЕП.

Середнє значення індексу продовольчих цін FAO, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на основні види продовольства, склав у березні 172,2 пункту, що на 4,3 відсотка нижче, ніж було в лютому.

Індекс продовольчих цін FAO — це показник зміни за місяць міжнародних цін на кошик продовольчих сировинних товарів. Його розраховують на основі середніх значень індексів цін на п’ять товарних груп: зернові, м’ясо, молочні продукти, рослинні масла і цукор.

«Зниження цін в основному обумовлюється тенденціями попиту, а не пропозиції. На тенденції попиту впливають все гірші економічні перспективи», — сказав старший економіст FAO Абдолреза Аббассіан.

Найбільше падіння відзначається для індексу цін на цукор, який знизився на 19,1%. Серед причин — зниження попиту на споживання поза домом, що пов’язано із заходами самоізоляції, а також зменшення попиту з боку виробників етилового спирту у зв’язку з різким падінням цін на сиру нафту.

Організація також зазначила про істотне падіння індексів рослинного масла, молока і зернових. Зниження склало 12%, 3% і 1,9% відповідно.

Читайте нас у Telegram.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі