«Тіньове виробництво насіння соняшнику досягає 25%», – Павло Коваль

Тіньове виробництво агропродукції обумовлено нелегальним становищем значних площ сільськогосподарських земель.

Тіньове виробництво аграрної продукції в Україні за окремими оцінками досягає 25%.

Про це повідомив Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації, під час Олієжирової конференції, передає AgroPortal.

«Сьогодні з України експортується соняшникової олії більше, ніж офіційно вироблено насіння соняшнику. Тобто олії виготовляється більше, ніж ми вирощуємо сировини. Що і вказує на наявність тіньового сегмента в галузі», — зазначив Павло Коваль.

За його словами, частка тіньового ринку створює некоректну конкуренцію для підприємств, що працюють в «білу», а також призводить до дисбалансу, пов’язаного з урахуванням ПДВ. Тіньове виробництво аграрної продукції Україні, на його думку, обумовлено нелегальним становищем значних площ сільськогосподарських земель.

«Коли ми звертаємося до Верховної Ради і Державну фіскальну службу України (ДФСУ) з ініціативою переглянути податкову політику в сегменті аграрних продуктів — знизити на окремі продукти ПДВ з 20%, наприклад, до 10%, отримуємо від них вагомий аргумент — виробники працюють в тіні. Також ДФСУ запитує — в разі зниження ПДВ, які будуть втрати і чим планується їх компенсувати», — розповідає Павло Коваль.

Він пояснює, що експерти досліджували це питання, і є підрахунки, які свідчать, що при зниженні ПДВ до 10% в окремих сегментах аграрної продукції одноразові втрати державного бюджету будуть на рівні 22-23 млрд грн.

«Ми розуміємо, що за один рік не зможемо компенсувати «відбілювання» всього аграрного бізнесу, але потрібен загальний процес, який би допомагав виводити з «тіні» дрібних і середніх виробників за рахунок адекватної податкової політики», — наголосив директор Української аграрної конфедерації.

категорії
Економіка

Публікації по темі