Тіньовий ринок деревини у Карпатах щороку може сягати 50 мільйонів доларів

Це лише за категорією "нелегальні рубки"

Тіньовий ринок деревини у Карпатах щороку може складати 50 мільйонів доларів, і це лише за категорією “нелегальні рубки”.

Про це стало відомо під час круглого столу “Міжнародні аспекти корупційних зловживань при торгівлі українською деревиною”.

“Ймовірний показник щорічного нелегального вирубування лісів в Карпатах сягає 1,5 мільйонів кубометрів. Якщо уявити, що один кубометр коштує тисячу гривень, то в грошовому еквіваленті ми щорічно втрачаємо в Карпатах 1,5 мільярди гривень. Тобто 50 мільйонів доларів щороку може складати тіньовий ринок у Карпатах лише за категорією “нелегальні рубки””, – навів дані Дмитро Карпчук, WWF Ukraine.

Він розповів, що WWF розробило програму, за допомогою якої кожна особа, яка побачить на території Карпат дереворубку, може викликати перевірку. Зараз обговорюється процес впровадження програми в Україні.

“Також ми пропонуємо створення незалежної лісової поліції. Це повинні бути повноцінні правоохоронці, які до того ж мають володіти інформацію ведення лісового господарства”, – додав Дмитро Карпчук.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі

Новини