«Торгівельний баланс від’ємний: це наша велика проблема та велика можливість», – Віктор Галасюк

Ми значно більше купуємо закордоном, ніж продаємо туди – торгівельний баланс від’ємний.

В Україні погіршується ситуація з торгівельним балансом.

На цьому наголосив Віктор Галасюк, народний депутат України на XXIII Міжнародному економічному форумі у Львові.

«Ми значно більше купуємо закордоном, ніж продаємо туди – торгівельний баланс від’ємний, ситуація погіршується. Тут є велика проблема і велика можливість. Велика проблема полягає в тому, що така ситуація прозводить до тиску на курс гривні, автоматично відбивається на «роздмухуванні» інфляції і оцей негатив і торгівельний баланс краде робочі місця українців закордоном. Це велика проблема», – заявив нардеп.

Причиною цієї ситуації він вважає проникнення імпорту в Україні в показнику близько 50% від всієї продукції, яка є на території країни. «Тобто наша економіка настільки відкрита, що імпортні товари входять в неї просто як ніж в масло, зовсім не так, як наші з вами товари виходять на світові ринки», – пояснив Віктор Галасюк.

Крім того він наголосив, що з України в основному експортують не готову продукцію, а сировину.

Стратегією вирішення проблеми він вважає розумне імпортозаміщення, в тому числі й через механізм «Купуй українське, плати українцям». «Друге – і це ще значно більш потужна можливість – розвиток внутрішнього ринку, тому що сьогодні настільки зношена в нас інфраструктура, починаючи від комунального транспорту, тепломереж і закінчуючи дорогами. Це створення нового ринку всередині країни. І це передусім за рахунок зміни монетарної політики», – додав Віктор Галасюк.

Зокрема він акцентує на необхідності експортної експансії, щоб виходити з українськими товарами закордон на фінансово привабливих умовах та вигравати конкуренцію.

Окрім іншого, Віктор Галасюк звітує, що вдалося призупинити операції з депозитними сертифікатами НБУ, які мали досить негативний вплив на монетарну економіку. «Це абсолютно ганебна схема, яку нам наразі вдалося зупинити, але логіка її така: Нацбанк платить банкам гарантовану облікову ставку плюс 1% за те, щоб вони не кредитували економіку. Тобто це боргові цінні папери Нацбанку, це спекулятивний механізм, який «вимиває» кошти з реальної економіки, дає банкам заробити надприбутки, при чому гарантовані державою», – розповів нардеп під час засідання.

Нагадаємо, у Львові протягом 1-2 листопада тривав XXIII Міжнародни економічний форум, який об’єднав впливових діячів економічної, бізнесової сфер,  державного управління та представників інших структур для обговорення розвитку економіки області.

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі