Трамп пригрозив ввести високі мита на імпортну нафту

Президент США Дональд Трамп готовий ввести високі мита на імпортовану нафту, якщо Росія і Саудівська Аравія не домовляться щодо зниження нафтовидобутку, і світові ціни не стабілізуються.

Президент США Дональд Трамп готовий ввести високі мита на імпортовану нафту, якщо Росія і Саудівська Аравія не домовляться щодо зниження нафтовидобутку, і світові ціни не стабілізуються.

Про це Трамп заявив, виступаючи на брифінгу, передає delo.ua.

«Я введу значні мита, якщо вони не домовляться, і ціни залишаться на нинішньому рівні», — заявив Трамп на брифінгу.

За його словами, через падіння цін на нафту страждають і Росія, і Саудівська Аравія, а збиток від їх спору відчувається у всьому світі.

Водночас, за словами Трампа, енергетика США «повністю незалежна» від поставок енергоресурсів з-за кордону, оскільки в країни є власні запаси нафти.

“І якби ввели мита, то ми, по суті, говорили б: «Ми не хочемо іноземну нафту, ми просто будемо використовувати свою», — додав Трамп.

Водночас Трамп не вважає, що мита доведеться вводити. За його словами, ні Росія, ні Саудівська Аравія «не отримують користі» від сформованої на ринку ситуації.

5 березня 2020 року представники 14 країн ОПЕК на чолі з Саудівською Аравією прийняли рішення про додаткове скорочення видобутку нафти на 1,5 млн барелів на добу.

Водночас, члени ОПЕК не змогли домогтися укладення угоди про масштабне скорочення видобутку нафти з Росією та іншими, що не входять в організацію виробниками, через це ціни на паливо почали активно знижуватися.

Уже 9 березня, у перший робочий день після розпаду угоди ОПЕК+, ціни на нафту впали майже на третину, до 31,43 долара за барель, повторивши антирекорд, встановлений під час війни в Перській затоці в 1991 році.

11 березня 2020 року ціни на нафту зросли в надії, що американські нафтові компанії скоротять обсяги виробництва.

Пізніше Саудівська Аравія заявила, що готова збільшити обсяги поставок нафти в Європу до трьох разів і продавати її по 25 доларів за барель.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі