Транзит газу через Україну збільшився до 66 мільярдів кубів

Транзит природного газу через українську газотранспортну систему у січні-вересні 2019 року збільшився на 1,3%.

Транзит природного газу через українську газотранспортну систему (ГТС) у січні-вересні 2019 року збільшився на 1,3% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 66,309 мільярда кубометрів.

Про це повідомляє оператор газотранспортної системи – держкомпанія “Укртрансгаз”.

Зокрема, за вересень транзит газу з РФ по території України склав 6,76 мільярда кубометрів, що на 6,9% менше, ніж за вересень минулого року.

У 2018 році транзит природного газу через українську газотранспортну систему скоротився на 7,1% у порівнянні з 2017 роком – до 86,774 мільярда кубометрів.

У 2017 році Україна транспортувала до Європейського Союзу рекордні за кілька останніх років обсяги газу – 93 мільярди кубометрів.

Нагадаємо, РФ планує укласти контракт, що надасть можливість протягом 1 року транспортувати газ до Європи через газотранспортну систему України.

Саме рік знадобиться Росії, щоб добудувати обхідні газогони до ЄС.

«Україна хоче укласти довготерміновий контракт, терміном на 10 років. Це нам невигідно. Однорічного контракту для нас буде достатньо. За цей час ми запустимо наші «потоки» («Північний потік-2» та «Турецький потік» — газопроводи в обхід української ГТС — ред.)», — повідомило російське джерело Reuters.

категорії
Економіка

Публікації по темі