Туризм може втратити $22 млрд через епідемію коронавірусу

Туристична галузь може втратити $22 млрд, якщо поширення коронавірусу не вдасться припинити.

Туристична галузь може втратити $22 млрд, якщо поширення коронавірусу не вдасться припинити.

Про це в інтерв’ю газеті El Mundo заявила президент Всесвітньої ради з туризму та подорожей (WTTC) Глорія Гевара, передає Liga.net.

Глорія Гевара наголосила, що рада зробив попередні розрахунки у співпраці з Oxford Economics. Вони ґрунтуються на досвіді минулих криз світового туризму, які були викликані епідеміями SARS (атипова пневмонія) і H1N1 (свинячий грип).

«Криза обійдеться сектору щонайменше в $22 млрд або більше 20 млрд євро. Найбільший вплив, очевидно, буде надано в Азії і, перш за все, в Китаї. Там туризм складає 11% ВВП, і в останні роки він зростав темпами 7%», — зазначила Гевара.

За прогнозами експертів з Oxford Economics, приблизна сума збитків може подвоїтися та потроїтися, в разі якщо поширення коронавіруса не зупинять.

Найбільше вірус вдарить по країнах, залежних від туристів з Китаю Гонконг, Макао, Таїланду, Камбоджі і Філіппін.

Мінекономіки готове оперативно відреагувати на можливі негативні наслідки епідемії коронавірусу для економіки України. Про це заявив глава міністерства Тимофій Милованов.

Він додав, що міністерство вивчає досвід центробанку Китаю, який зараз бореться з наслідками вірусу.

Також Милованов прокоментував можливі наслідки для торгівлі України з Китаєм.

«Більшу частину експорту нашої країни в КНР складають кукурудза та олія соняшниковв, рудв та залізорудні концентрати. По перших двох позиціях Милованов очікує навіть зростання експорту. За останніми Україна буде мати можливість збувати цю продукцію в інші країни, які захочуть наростити металургійне виробництво.»

Щодо туризму, наша країна не постраждає, оскільки туризм у нас не надто розвинений, каже Милованов.

Ситуація з коронавірусом може скоротити приплив інвестицій в Україну, вважають у представництві Світового банку.

На думку аналітиків Moody’s, подальше поширення коронавірусу може стати для світової економіки «чорним лебедем». А його вплив — більш істотним, ніж під час кризи в 2008 році.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі