У 2019 році Національний банк України запровадить новий тип депозитних сертифікатів

Дебютне розміщення дисконтного сертифікату може відбутися у грудні 2019 року.

З 1 грудня 2019 року НБУ запроваджує новий інструмент регулювання ліквідності банківської системи  – дисконтний депозитний сертифікат.

Про це повідомлено на офіційному сайті НБУ.

Запроваджують сертифікати для стимулювання роботи міжбанківського грошово-кредитного ринку. Розміщуватися вони будуть шляхом проведення тендерів за ціною нижчою від їх номінальної вартості. Відповідно, дохід за дисконтними сертифікатами  визначатиметься як різниця між сумою вкладу та вартістю депозитного сертифіката.

Нововведення дозволить НБУ здійснювати дорозміщення депозитних сертифікатів, що сприятиме підвищенню ліквідності вторинного ринку депозитних сертифікатів за рахунок появи в обігу розміщень з однотипними характеристиками.

Також, банк розглядає дисконтний депозитний сертифікат як додатковий інструмент регулювання банківської ліквідності і продовжить проводити тендери також і з розміщення процентних депозитних сертифікатів. Останні можуть розміщуватися як овернайт, так і на довші строки, до 14 днів та/або до 100 днів, водночас дисконтні сертифікати – лише на довші строки, відмінні від операцій овернайт.

Дебютне розміщення дисконтного сертифікату може відбутися у грудні 2019 року.

Варто додати, що Національний банк унеможливить участь в операціях з розміщення депозитних сертифікатів тих банків, які в ході попередніх розміщень не перерахували кошти відповідно до поданих ними заявок та впродовж 7 календарних днів після отримання листа від НБУ не сплатили відповідний штраф. Згідно нової процедури доступ до операцій з розміщення депозитних сертифікатів буде поновлюватися після сплати накладеного штрафу.  Норма набуде чинності з 1 грудня 2019 року і матиме превентивний характер. Досі НБУ не фіксував подібних порушень з боку банків.

категорії
Економіка

Публікації по темі